درباره شامپو فری سولفات

شامپوی بدون سولفات شامپویی می باشد که در ترکیب و یا فرمولاسیون آن از سدیم استفاده نشده است...

شامپوی بدون سولفات شامپویی می باشد که در ترکیب و یا فرمولاسیون آن از سدیم استفاده نشده است...

درباره شامپو فری سولفات

پنج‌شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۶۵ بازدید

همه ی ما برای نظافت موهای خود نیاز به ماده شوینده ای داریم که مناسب موهای ما باشد ،یکی از مواردی که باید به آن توجه کنیم انتخاب مناسب شامپو متناسب با نوع و نیاز موهایمان میباشد.

امروزه در دنیا توجه به حذف سولفات در تولید محصولات مراقبت از مو رشد چشمگیری یافته است. سولفات حاصل واکنش نوعی ماده شیمیایی و ایجاد نمک سولفاته آن است.سولفات همان مادهایست که به ژل حمام و شامپو، کف غلیظی میدهد. سولفات در واقع نوعی سورفکتانت قوی است؛ سورفکتانت مادهای است که هم چربی و هم آب را به خود جذب میکند و در زمانی که موهایتان را با کف حاصل از شامپوهای سولفاته میشویید، چربی متصل شده به سولفاتها نیز، با آب شسته میشود. سولفات در تمیز کردن، بیش از حد قوی است.

سولفات همچنین ممکن است رطوبت مو را بیش از حد از بین ببرد و منجر به خشک و ناسالم شدن آن شود. سولفات موجب ضعیف شدن کوتیکول مو و در نتیجه شکننده و آسیب‌پذیر شدن آن می‌شود. همچنین قدرت پاک کنندگی آن‌ها ممکن است به پوست سر آسیب زده و آن را خشک و ملتهب کند.

شامپوی بدون سولفات شامپویی می باشد که در ترکیب و یا فرمولاسیون آن از سدیم استفاده نشده است. سدیم موجود در شامپوها در صورتی که به خوبی شسته و تمیز نشوند ممکن است صدمه های مختلفی به پوست سر و موها وارد کند. در صورتی که از شامپو بدون سولفات به شکل صحیح استفاده کنید، اثربخشی آن در تمیز کردن موها به اندازه شامپوهای حاوی سولفات خواهد بود.

شامپو هایی که در ترکیبات آن ها از موادی چون سدیم لوریل سولفات، سدیم لورت سولفات، آمونیوم لوریل سولفات و … استفاده نشده است شامپوهای بدون سولفات هستند.

رایج‌ترین نوع سولفات مورد استفاده در صنعت مراقبت از مو، سدیم لوریل سولفات (SLS) و سدیم لورت سولفات (SLES) است که از وازلین و روغن‌های گیاهی تولید می‌شوند. اگر در حال حاضر از شامپوی بدون سولفات استفاده نمی‌کنید، مطمئناً نام یکی از این ترکیبات را روی بطری شامپوی خود پیدا می‌کنید.

شامپو بدون سولفات

مزایای استفاده از شامپو بدون سولفات

حفظ چربی‌های طبیعی

حفظ موثر رطوبت مو با شامپو بدون سولفات

کاهش تحریک و التهاب

حفظ رنگ مو از مزایای شامپو بدون سولفات

بی‌خطر برای محیط زیست

مناسب برای افراد دارای پوست سر حساس

شامپو بدون سولفات سبب سوزش چشم نمی‌شود

شامپو بدون سولفات برای هر نوع مویی مناسب است

معایب شامپوهای بدون سولفات

شامپو بدون سولفات با حداقل معایب وعوارض نسبت به شامپوهای معمولی است.

این نوع شامپو برای افرادی که موهای بسیار چرب دارند مناسب نمی باشد. زیرا چربی طبیعی موها و پوست سر و رطوبت ساقه ها را حفظ می کنند، در نتیجه افرادی که دارای موهای بسیار چرب می باشند، بهتر است از این نوع شامپو استفاده نکنند.

شامپو بدون سولفات

شامپو بدون سولفات برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که از خشکی، شوره و پوسته پوسته شدن کف سر خود در رنج و عذاب هستند، بهترین گزینه برای مصرف شامپو بدون سولفات محسوب می شوند.افرادی که موی بسیار چربی دارند یا دچار شوره سر هستند، ممکن است به این نتیجه برسند که شامپوی حاوی سولفات، تنها شامپویی‌ است که موی آن‌ها را به طور موثر تمیز می‌کند.

شامپو بدون سولفات از خشکی و خارش پوست و موهای سر جلوگیری می کند.

استفاده از شامپو بدون سولفات برای افرادی که موهایشان را رنگ یا کراتینه کرده اند نیز گزینه بسیار خوبی بوده و ماندگاری آن ها را افزایش می دهد.

افرادی که پوست حساس یا بیماری پوستی مانند اگزما و پسوریازیس دارند. ممکن است در اثر استفاده از شامپوی حاوی سولفات، خشکی شدیدی را تجربه کنند.

افرادی که مو خشک و وز دارند سولفات با از بین بردن چربی‌ها و رطوبت طبیعی مو، خشکی و وز آن را زیاد ‌می‌کند.

افرادی که مو دکلره و رنگ‌شده دارند و یا از محصولات شیمیایی مو استفاده می‌کنند.شامپوهای حاوی سولفات همچنین باعث از بین رفتن سریع‌تر رنگ در موهای رنگ شده می‌شوند.

 شامپو بدون سولفات

جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


شامپو بدون سولفات مو وچه مدل مو های کراتین شده

شامپو بدون سولفات چیست؟ با فواید استفاده از آن آشنا شوید

شامپو بدون سولفات امروزه در صنعت محصولات مراقبت از مو رشد چشمگیری داشته‌ است. آیا علت این موضوع را می‌دانید؟ آیا ما واقعاً به شامپوی حاوی سولفات نیاز داریم ...

بهترین شامپو و ماسک مو (بدون سولفات) مخصوص موهای کراتین شده

شامپو مخصوص موهای کراتین شده خارجی باید با دقت از بین انواع شامپو بدون سولفات و بدون نمک که برندهای حرفه ای دنیا تولید می کنند، انتخاب شود.

معرفی انواع شامپو بدون سولفات ایرانی و خارجی

معرفی انواع شامپو بدون سولفات ایرانی و خارجیسال‌هاست که سولفات به عنوان یک ماده موثر در ترکیب انواع شامپوها وجود دارد و وظیفه پاکسازی بسیار ...

دیدگاه خود را بیان کنید