درمان مدرن و خانگی پف زیر چشم

برای درمان پف زیر چشم راه‌های زیادی توصیه می‌شوند که برخی علمی و مؤثرند برخی راهکار های ساده ی خانگی هستند.

برای درمان پف زیر چشم راه‌های زیادی توصیه می‌شوند که برخی علمی و مؤثرند برخی راهکار های ساده ی خانگی هستند.

درمان مدرن و خانگی پف زیر چشم

دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۷۲۵ بازدید

راهکارهای مدرن کاهش پف زیر چشم

فیلر جهت رفع پف زیر چشم : در این روش یک ماده فیلر (عموماً هیالورونیک‌اسید که یک ماده ژل مانند است) در زیر چشم و گونه‌ها قرار داده می‌شود تا یک سطح صاف زیر چشم‌ و گونه ایجاد شود. تزریق در مطب پزشک و با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. اثر این روش معمولاً تا 12 ماه باقی می‌ماند.

ژل جهت رفع پف زیر چشم : ژل‌ها از اسید هیالورونیک که یک ماده طبیعی در پوست است تشکیل شده‌اند. این ماده به حفظ هیدراته بودن پوست کمک کرده و در نتیجه ظاهری نرم و جوان به آن می‌دهد. فیلرها موادی مناسب برای اصلاح ظاهر چشم‌های گود رفته بوده و می‌توانند برای کانتور و بازسازی نواحی‌ از صورت استفاده شوند.

تزریق چربی جهت رفع پف زیر چشم : از دست دادن حجم (چربی و استخوان) از نواحی زیر چشم، یک دایره‌ی تیره یا فرورفتگی در زیر پلک پایین‌تر ایجاد می‌کند. تزریق چربی به عنوان بخشی از عمل جراحی پلک تحتانی و یا تزریق به نواحی گود رفته واقع در زیر پلک تحتانی، ممکن است کمک کننده باشد. تزریق چربی به نواحی هدف را می‌توان به تنهایی و به عنوان یک عمل جراحی مستقل که در آن چربی از شکم گرفته شده، پردازش و تزریق می‌شود، انجام داد. در برخی از موارد، پف‌های پلک تحتانی را می‌توان با ترمیم یا تقویت بافت نرم که به طور معمول آنها را عقب نگه می‌دارد، درمان کرد.

مزوتراپی جهت رفع پف زیر چشم : یک روش اثبات شده شامل استفاده از تزریقات دارویی و داروهای هومیوپاتی به چربی زیر پوستی است. این روش برای کاهش ظاهر سلولیت و نواحی کوچک چربی و بهبود برخی از مشکلات دیگرموثر است.

لایه‌برداری لیزری جهت رفع پف زیر چشم : در این روش از لیزر برای برداشتن لایه‌های سطحی چروکیده پوست در زیر چشم استفاده می‌شود. این کار تولید کلاژن را تحریک می‌کند و منجر به سفت شدن پوست می‌شود. نتایج این روش با توجه به نوع پوست و میزان قرارگیری در معرض آفتاب، می‌تواند سال‌ها دوام آورد.

لایه‌برداری شیمیایی جهت رفع پف زیر چشم : لایه‌برداری شیمیایی نیز می‌تواند چروک زیر چشم را به‌وسیله برداشتن لایه‌های سطحی پوست، درمان کند. این درمان در مطب پزشک انجام شده و یک محلول شیمیایی سلول‌های قدیمی پوست را حذف می‌کند تا پوست محکم‌تر و براق‌تری نمایان شود. نتایج این روش با توجه به نوع پوست و میزان قرارگیری در معرض آفتاب، می‌تواند چندین سال دوام آورد.

بوتاکس جهت رفع پف زیر چشم : یک راهکار جدید برای رفع پف زیر چشم بوتاکس کردن است. در بوتاکس، ژلی به نواحی اطراف چشم تزریق می‌شود که باعث می‌شوند عضلات اطراف چشم غیر فعال و ریلکس شوند و دیگر پف نکنند و البته چروک هم نشوند. دوام بوتاکس تا یک سال است در این مدت پف زیر چشم کاملا از بین می‌رود اما پس از یک سال لازم است دوباره تزریق ژل انجام شود.

میکرونیدلینگ جهت رفع پف زیر چشم : میکرونیدلینگ به عنوان روش درمانی القای کلاژن هم شناخته می‌شود. بیماران معتقد‌ند که این روش چین و چروک، جای زخم و حتی مشکلات رنگدانه‌ای مانند حلقه های تیره و پف زیر چشم را کاهش می‌دهد.

اندولیفت جهت رفع پف زیر چشم : این پرتو لیزری، نوعی نور مادون قرمز بوده و طول موج آن بیشترین اثر را روی آب و چربی ‌های موجود در بافت پوست دارد. هدف اصلی در اندولیفت هم ذوب کردن چربی‌ های اضافی پوست و در نتیجه سفت شدن آن است.

کرم های موضعی : استفاده از کرم‌های موضعی برای درمان پف و سیاهی دور چشم

بعضی از افراد از کرم‌های بدون نسخه برای پف زیر چشم‌ استفاده می‌کنند. این محصول حاوی فنیل‌افرین (phenylephrine) است که رگ‌های خونی را تنگ می‌کند تا تورم را کاهش دهد. البته از این محصولات باید با رعایت احتیاط استفاده کرد؛ زیرا ممکن است باعث تحرک پوستی در نواحی حساس شود. هم‌چنین به ‌یاد داشته ‌باشید که نباید اجازه دهید این کرم وارد چشم هایتان شود.

درمان پف زیر چشم با کربوکسی تراپی : برای این درمان از گازی به نام دی اکسید کربن (CO2) استفاده می‌شود و کربوکسی تراپی در مقایسه با سایر روش‌های مبارزه با سیاهی دور چشم یک روش غیرجراحی مبتنی بر تزریق است. استفاده از این امر بهبود سریع بیمار را تضمین کرده و می‌تواند باعث لذت بردن سریع آنها از نتیجه درمان گردد.

جراحی بلفاروپلاستی

لیفت پلک پایینی (بلفاروپلاستی) یک عمل سر‌پایی است که در آن جراح، میزان و توزیع چربی در پلک پایینی را تنظیم و ماهیچه‌ها و پوست را محکم می‌کند تا ظاهری یک‌دست‌تر ایجاد کند. در بیشتر موارد، لیفت پلک پایینی پف زیر چشم را برای سال‌های متمادی از بین می‌برد.

عوارض بعد از جراحی پف زیر چشم

- ایجاد ورم و کبودی در قسمت جراحی شده.

- ورم و کمبودی ممکن است در روزهای اولیه بعد از عمل وجود داشته باشد که از روز سوم این ورم و کمبودی کمتر می شود.

- غیر قرینگی چشم ها در اثر کبودی و ورم ایجاد شده.

- ممکن است تا 24 ساعت خون آبه از چشم بیاید یا سفیدی چشم ممکن است قرمز رنگ شود که این حالت طبیعی است.

- بیمار تا سه روز پس از عمل کمپرس آب سرد را باید استفاده کند و بعد از آن اگر کبودی وجود داشت می توان کمپرس آب گرم استفاده کرد تا کبودی زودتر بهبود یابد.

راه های کاهش پف زیر چشم

راهکارهای خانگی کاهش پف زیر چشم

> خوب خوابیدن به درمان پف چشم کمک می‌کند، پس خواب شبانه و استراحت روزانه را جدی بگیرید. هنگام خواب از بالشت حجیم یا و بالشت استفاده کنید تا از تجمع مایعات در صورت جلوگیری شود.

> پاشیدن آب سرد به صورت

صبح که از خواب بیدار شدید، آب سرد به صورت‌تان بپاشید. این کار باعث گشاد شدن رگ‌های پوست می‌شود و بلافاصله منافذ پوست را جمع می‌کند، بنابراین پف کردگی دور چشم کاهش می‌یابد.

> کافئین

کافئین نوعی منقبض‌کننده عروق است؛ یعنی باعث تنگ‌شدن رگ‌های خونی می‌شود. بسیاری از شرکت‌های زیبایی، کرم‌هایی را می‌فروشند که حاوی کافئین است که پف زیر چشم را کاهش می‌دهد. شما هم‌چنین می‌توانید چای‌ کیسه‌ای که سرد شده‌است (چای سیاه حاوی کافئین) را روی چشم‌های بسته‌ قرار دهید.

> از بین بردن پف چشم با یخ

یخ ‌می‌تواند تورم و پف چشم را تسکین دهد و باعث انقباض رگ‌ها گردد. چند قطعه یخ را درون حوله پیچیده و روی چشم بگذارید.

> درمان پف زیر چشم با سیب زمینی

بله! سیب زمینی به درمان پف زیر چشم کم می‌کند. برای این منظور یک سیب زمینی خام را (بعد از اینکه چند دقیقه‌ای آن را در یخچال خنک کردید) دو تکه کنید و بعد چشم‌هایتان را بسته و هر تکه را روی یکی از چشم‌هایتان قرار دهید. طوری سیب زمینی‌ها را روی چشم‌هایتان بگذارید که نواحی پف کرده زیر چشم‌تان را هم در بر بگیرد و بگذارید که 20-15 دقیقه آنجا بمانند. بعد از این مدت خواهید دید که پف زیر چشم‌هایتان کمتر می‌شوند.

> درمان پف چشم با خیار

خیار یکی از موثرترین روش درمان پف چشم است. برش‌های نازک خیار را درون یخچال بگذارید تا کاملاً سرد شود. سپس آن‌ها را به مدت 10 دقیقه روی چشمان خود قرار دهید.

> درمان پف زیر چشم با آب نمک

برای درمان پف چشم، نصف قاشق چای‌خوری نمک را در 4 فنجان آب گرم مخلوط کنید و به کمک پنبه، آب نمک را به پلک‌ها و اطراف چشم بمالید. این عمل را چندبار تکرار کنید.

> درمان پف چشم با آلوئه‌ورا

گیاه آلوئه‌ورا سرشار از ویتامین E و آنتی اکسیدان است. ژل داخل برگ را به آرامی زیر چشم بمالید و مطمئن باشید که این عمل به تغذیه پوست، کاهش چین و چروک، بهبود جریان خون و کاهش مایعات زیر پوست کمک فراوانی خواهد کرد.

> نوشیدن آب

نوشیدن آب کافی به درمان تورم چشم کمک می‌کند. روزانه حداقل 6 الی 8 لیوان آب بنوشید و از مصرف غذاهای پرنمک خودداری کنید.

> کیسه چای و درمان پف زیر چشم

یکی از مرسوم‌ترین روش‌های درمان پف چشم، استفاده ازکیسه چای است. در اینجا منظور کیسه چای، چای سبز یا چای سیاه است، البته چای سبز گزینه بهتری است زیرا حاوی مقادیر بیشتری از آنتی‌اکسیدان است. کیسه چای دم شده را به مدت 15 دقیقه روی چشم‌های خود بگذارید. چای بابونه نیز دارای خاصیت ضدالتهابی است.

> خوردن غذاهای غنی از پتاسیم

برای درمان پف چشم، غذاهای غنی از پتاسیم بخورید. غذاهای غنی از پتاسیم، مانند موز، برای از بین بردن مایعات اضافی در بدن شما بسیار مفید هستند.

> درمان پف چشم با ماساژ صورت

روی استخوان چشمی را به سمت داخل به آرامی ماساژ دهید. این کار آرامش بخش است و باعث می‌شود پف زیر چشم کاهش یابد. یادتان باشد که پوست این ناحیه بسیار ظریف است؛ بنابراین با انگشت وسط و حداقل فشار، این کار را انجام دهید.

> از بین بردن پف چشم با ورزش کردن

ورزش باعث می‌شود جریان خون در بدن تنظیم شده و مواد مضر هم دفع شوند، ضمن انکه اگر ورزش با تعریق هم همراه باشد موجبات لطافت و گلگون شدن پوست را هم فراهم می‌آورد. علاوه بر آن تعریق باعث می‌شود التهاب‌های پوستی از جمله پف زیر چشم و اطراف آن هم کاهش یافته و بهبود یابد.

> درمان پف چشم با سفیده تخم مرغ

چند عدد سفید تخم مرغ را هم زده و با استفاده از برس مخصوص دور چشم‌های‌تان بزنید. این کار باعث می‌شود ناحیه دور چشم‌هایتان کشیده‌تر شده و کمتر پف کرده به نظر برسد. بگذارید سفیده تخم مرغ 20 دقیقه روی پوست‌تان بماند و بعد صورت‌تان را با آب خنک بشویید.

راهکارهای خانگی کاهش پف زیر چشم

جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


کدام روش درمان پف زیر چشم برای من مناسب‌تر است؟

انتخاب روش تا حد زیادی به بودجه شما، وضعیت آناتومی شما و اینکه پف زیر چشم تا چه حد برایتان آزار دهنده است، بستگی دارد.

آیا پوست پس از برداشتن پف چشم، حالت افتاده پیدا می کند؟

در بسیاری از مواقع خیر. به دلیل این که چربی ها باعث کش آمدن پوست می شوند ومانند بادکنکی پوست را باد می کنند و پس از این که پف برداشته شد پوست به جای خودش برمی گردد. گاهی به صورت موقت بعد ازعمل به دلیل ورم هایی که وجود دارد چروک های مختصری روی پوست پلک به وجود می آید که به مرور برطرف می شود. گاهی پوست روی قسمت زیر پف چشم حالت چین دارد و پوست اضافه ای است که باید برداشته شود. در این مواقع پزشک با برشی که زیر خط مژه تحتانی می دهدبعد از کشیدن پوست قسمت های اضافه آنم برداشته می شود.

درمان و رفع پف زیر چشم

ماسک‌های گیاهی و خانگی مختلفی برای رفع پف زیر چشم وجود دارند که در این مطلب به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم. چای کیسه ای. چای کیسه ای را در آب ...

درمان های خانگی پف زیر چشم

پف زیر چشم (به انگلیسی : puffy eyes یا Bags under eyes ) که به نام ورم پری‌ اربیتال هم شناخته می شود به تورم و پف کردگی بافت های اطراف چشم گفته ...

جدیدترین روش درمان پف زیر چشم

پف زیر چشم با نام علمی puffy eyes یا under eyes Bags به دلیل تجمع مایع یا چربی شل شده زیر چشم ایجاد می شود و دلیل واضح بودن این تغییرات در صورت، نازکی پوست زیر ...

درمان پف زیر چشم با این روش ساده و فوری را تجربه کنید

روش از بین بردن پف زیر چشم با شیر. می توانید دو شکل قلب ویا نیم دایره از پارچه بریده و پد خود را آماده کنید. شیر را به اندازه کافی روی پد ها ...

درمان پف زیر چشم با ۱۰ روش مؤثر خانگی

در ادامه با درمان های خانگی و گیاهی پف زیر چشم آشنا خواهید شد. چای کیسه‌ای. چای از گیاهانی است که فواید بسیاری دارد؛ این گیاه حاوی کافئین و ...

درمان خانگی پف چشم (۱۲ روش ساده رفع پف بالای چشم ها)

پف چشم ناشی از تجمع مایعی است که می‌تواند در نتیجه تغذیه نامناس و کمبود خواب ایجاد شود. راه خانگی رفع پف بالای چشم,چگونه از بین ببریم؟

علت پف زیر چشم و 10 روش مؤثر برای درمان آن

علت پف زیر چشم می‌تواند افزایش سن، کم خوابی یا آلرژی باشد. برای پیشگیری و درمان پف زیر چشم، روش‌های مختلف خانگی و پزشکی وجود دارد...

از بین بردن پف زیر چشم : جدید، طبیعی و بدون جراحی

دلایل پف کردن زیر چشم در سنین مختلف و درمان پف زیر چشم خانگی و روش های درمانی از بین بردن سیاهی زیر چشم بپردازیم.

دیدگاه خود را بیان کنید