تاثیر برنزه کردن بر روی پوست

افزایش ملانین که از سلول های ملانوسیت پوست ترشح می شوند و سبب تغییر رنگ و برنزه شدن پوست با سولاریم و آفتاب می‌شود ...

افزایش ملانین که از سلول های ملانوسیت پوست ترشح می شوند و سبب تغییر رنگ و برنزه شدن پوست با سولاریم و آفتاب می‌شود ...

تاثیر برنزه کردن بر روی پوست

پنج‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۴۷۱ بازدید

برنزه کردن پوست

برنزه کردن بدون آفتاب و یا استفاده از نور خورشید باعث افزایش سن پوست شما می‌شود. چروک‌ها، لک‌های پیری و از دست دادن استحکام پوست در افرادی که برنزه می‌کنند زودتر ظاهر می‌شود. زمانی که پوست در معرض اشعه ماوراءبنفش قرار می‌گیرد تولید ملانین در آن افزایش می‌یابد تا از پوست در برابر آسیب‌های پوستی محافظت کند. به عبارتی افزایش ملانین که از سلول های ملانوسیت پوست ترشح می شوند و سبب تغییر رنگ و برنزه شدن پوست با سولاریم و آفتاب می‌شود ملانوسیت ها تقریبا هم خانواده گلبول های سفید خون هستند و کاری مشابه گلبول های سفید انجام می دهند، یعنى دفاع، با این فرق که محدوده آن ها در سطح پوست است. به طورکلی می توان گفت که یکی از اهداف اصلی این سلول ها، جلوگیری از مواجهه بیش از اندازه بدن با اشعه های آفتاب است.

اگر شما از داشتن پوست برنز لذت می‌برید می‌توانید از محصولاتی استفاده کنید که حاوی ماده فعال دی هیدروکسی استون هستند. استفاده از این ماده مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار دارد و هیچ گونه ممنوعیتی در ارتباط با استفاده از آن وجود نخواهد داشت. محصولات مخصوص برنزه کردن پوست به شکل لوسیون، فوم و اسپری وجود دارند که همه آنها با تاثیر گذاری فوری همراه می‌باشند و می‌توانند طی مدت چند ساعت پوست شما را تیره کند. استفاده از این محصولات باعث می‌‌شود که پوست شما تا یک هفته برنزه باقی بماند.برای افزایش سطح ویتامین دی بدن خود از برنزه کردن پوست تان مقابل نور آفتاب خودداری کنید. شما می‌‌توانید از مواد غذایی حاوی ویتامین دی و یا مکمل‌های غذایی استفاده کنید. برخی از غذاهایی که سرشار از ویتامین دی می‌‌باشند عبارتند از ماهی به ویژه ماهی‌های چرب، آب پرتقال، شیر و سایر محصولات لبنی. تعداد زیادی از غلات به کمک ویتامین دی غنی شده‌واند که می‌‌توانید از آنها استفاده کنید. سعی کنید تا حد امکان از برنزه کردن پوست خود اجتناب کنید.

سه روش برای برنزه کردن پوست وجود دارد که عبارتند از :

ماندن زیر نور آفتاب

استفاده از دستگاه های برنزه کننده یا سولاریوم

محصولات شیمیایی برنزه کننده پوست.

روش هایی وجود دارد که در خانه می توانید به کمک آن پوست خود را برنز کنید.

> استفاده از شکلات

استفاده از شکلات، به طور طبیعی پوست را برنزه می کند و شما می توانید با استفاده از ترکیب کرم آرایشی طبیعی و مقدار مناسبی پودر شکلات، آن را روی پوست خود بزنید و 30 دقیقه صبر کنید و بعد بشویید. از این مخلوط چند هفته پشت هم استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

> برنزه کردن پوست با روغن بچه

برای سرعت بخشیدن برنزه شدن پوست، از روغن بچه استفاده کنید. تنها کافیست که مقداری روغن بچه درون بطری بریزید و سپس یک روز در میان روی پوست اسپری کنید تا پوست به خوبی برنزه شود و از پوسته پوسته شدن جلوگیری به عمل آید.

> برنزه شدن با آب گوجه فرنگی

استفاده از خوردنی هایی همچون گوجه فرنگی، حتی بدون آفتاب هم می تواند به پوست شما رنگ دهد. افرادی که برنزه شدن را دوست دارند، مقداری آب گوجه فرنگی روی پوست خود می زنند و سپس حمام آفتاب می گیرند.

> استفاده از پودر کاکائو

برای برنزه شدن پوست، لازم است تا از پودر کاکائو که یک برنزه کننده حرفه ای است، استفاده کنید.

ابتدا لازم است تا یک چهارم فنجان از پودر کاکائو را با مقداری لوسیون سفیدکننده به خوبی ترکیب نمایید و این مخلوط را به نواحی پوستتان بزنید و سپس اجازه دهید این محلول 15 تا 20 دقیقه روی پوستتان بماند و در آخر با آب ولرم صورت خود را بشویید.

> برنز کردن پوست با قهوه

قهوه با خاصیت رنگ دهی فوق العاده ای که دارد، رنگ پوست شما را تیره می کند. شما می توانید مقداری قهوه را با آب مخلوط کنید و سپس روی حرارت بگذارید تا میزان رنگ دهی آن افزایش یابد. در نهایت پس از خنک شدن قهوه، آن را روی پوست خود بگذارید و پس از گذشت زمان آن را به خوبی بشویید.

> برنزه شدن با وازلین

یکی از راه های تثبیت رنگ پوست و برنزه کردن آن استفاده از وازلین است. وازلین به یکدست کردن رنگ پوست قبل از برنزه کردن کمک می کند. نواحی همچون زانوها، قوزک پا و آرنج را اگر با وازلین چرب کنید، بهتر رنگ می گیرد.

> برنزه کردن پوست با روغن زیتون

روغن زیتون یکی از روغن هایی است که در برنزه کردن و تغییر رنگ پوست تاثیر گذار است. این روغن به سرعت از طریق پوست جذب می شود و خواص ضد التهابی دارد. برای برنزه کردن پوست با این روش، لازم است تا کمی روغن زیتون به پارچه ای تمیز بزنید. سپس آن را روی پوست بمالید و پس از 20 تا 30 دقیقه، پوست خود را بشویید.

سولاریوم چیست؟

برنزه کردن به روش‌های طبیعی، دردسرهای خاص خود را دارد و خیلی از افراد فرصت ندارند چندین روز را در ساحل بگذرانند تا پوست خود را برنزه کنند. در این شرایط، بسیاری ممکن است به سراغ روش‌های سریع‌تر و سان‌تر مانند سولاریوم بروند. از سولاریوم به عنوان واحد برنزه کننده پوست یاد می‌شود که در فرایند برنزه کردن، از اشعه ماوراء بنفش استفاده می‌کند. سولاریوم ها به عنوان تخت آفتاب، لامپ آفتابی یا تخت برنزه نیز شناخته می شوند. سولاریوم باعث برنزه شدن در مدت زمان کوتاهی می‌شود.

در سولاریوم در واقع تابش اشعه UV سه برابر اشعه آفتاب در یک ظهر تابستانی است، اشعه UV به عمقی ترین لایه های پوستی نفوذ می کند و باعث تخریب لایه های پوستی و پیری زودرس و ایجاد چین و چروک و از دست رفتن الستیسیتی پوست کاهش بافت کلاژن در سطح پوست و در نهایت ایجاد لک های سفید و قهوه ای در پوست می شود. دوزهای بالای UV باعث سوختگی پوست و آسیب به DNA و سلولهای کراتینوسیت و افزایش احتمالی سرطان پوست می شود.

برنزه کردن پوست

عوارض آفتاب گرفتن برای برنزه شده پوست

1. فرکل یا کک ومک: برخی از سرطان های پوست در مراحل ابتدایی، ظاهرى شبیه به کک ومک دارند.
2. ملاسما: ملاسما نوعى لك در پوست صورت است که در اثر آفتاب گرفتن ایجاد می شود.
3. لنتیگو: یکی از عوارض دیگر تماس طولانی با آفتاب لنتیگو است و در دست ها و صورت دیده می شود.
4. اکتینیک کراتوز یا کراتوز خورشیدی: از دیگر عوارض است و می تواند به سرطان سلول های سنگفرشی تبدیل شود.
5. SCC یا سرطان سلول سنگفرشی: به شکل یک ضایعه سفت برجسته و قرمز با پوسته یا دلمه های سطحی که بهبود نمی یابد و بر روی لب و صورت و گوش ها پدیدار می شود.
6. ‏ :BCC یا سرطان سلول های پایه پوست که شایع است و خوشبختانه به دلیل رشد آهسته، به طور كامل قابل درمان است.
7. ملانوم یا خال بدخیم: این ضایعه خطرناک بوده و به شکل یک خال با شکل نامنظم و یا شبیه کک ومک است. شکل نامنظم و تغییر سایز و رنگ علائمی از بدخیمی ملانوم هستند.
8. ابتلا به کاتاراکت یا آب مروارید: بیماران مبتلا به این عارضه با علائمی مثل تاری دید و دوبینی مراجعه می کنند یک راه جلوگیری از کاتاراکت استفاده از عینک آفتابی در زمان مواجهه با نور خورشید است.

بهترین زمان برای برنزه شدن

صبح بهترین زمان برای برنزه شدن است زیرا بدن پروتئین هایی را در این زمان تولید می کند که می تواند آسیب رسیدن به پوست در اثر تابش نور خورشید را ترمیم کند اما این پروتئین ها با نزدیک شدن به شب کمتر تولید می شوند.

میزان این پروتئین در ساعت 8 صبح بیشتر از بقیه زمان هاست بنابراین این ساعت بهترین زمان برای استفاده از نور آفتاب برای برنزه شدن است . همچنین آفتاب گرفتن در بعد از ظهر خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.

عوارض آفتاب گرفتن برای برنزه شده پوست

جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


برنزه کردن پوست بدون آفتاب گرفتن با 10 روش خانگی!

روغن زیتون یکی از روغن هایی است که در برنزه کردن و تغییر رنگ پوست تاثیر گذار است. این روغن به سرعت از طریق پوست جذب می شود و خواص ضد التهابی ...

برنزه کردن پوست و سولاریوم - کلینیک پوست، مو و زیبایی ...

عوارض برنزه کردن پوست واژه برنزه کردن TANNING از اروپا نشات می گیرد و بیشتر در ... این پدیده به یک عادت در بین افراد مرفه تبدیل گردید و این تغییر رنگ در اثر ...

روش های ساده برنزه کردن پوست در منزل در فصل های سرد

برخی از روغن ها هستند که در تغییر رنگ و برنزه شدن پوست اثر می گذارند. روغن زیتون یکی از این روغن هاست و خیلی سریع توسط پوست جذب می شود.

آموزش استفاده از اسپری برنزه کننده؛ مهم‌ترین نکاتی که باید ...

به بیان دیگر شما با اسپری کردن برنزه کننده‌ها بر روی پوست خود،‌ آن را رنگ ... تاثیر اسپری برنزه کننده بر روی پوست چقدر ماندگاری دارد؟

تاثیر برنزه کردن بر روی پوست - مرکز زیبایی مریم فریدونی

maryamskin.ir

http://www.maryamskin.ir › newsview

برنزه شدن پوست در تابستان

هنگامی که پوست دیگر توانایی تولید ملانین را ندارد، برنزه شدن متوقف می‎شود. در نتیجه ماندن طولانی مدت در زیر نور آفتاب بی‎فایده است. این بازه زمانی در افراد ...

۱۰ نکته‌ی مهم که برای برنزه شدن با نور خورشید باید بدانید

در برابر اشعه‌های خورشید پوست بدن انسان‌ها یک واکنش محافظتی انجام می‌دهد؛ به این صورت که تحت تاثیر این اشعه ها ملانین آزاد می‌شود تا از تخریب ...

ضد آفتاب هایی که SPF آن ها بالای ۳۰ است، تاثیر اندکی در جذب اشعه فرابنفش دارند. اکثر متخصصان پوست عقیده دارند، SPF ۳۰ کاملا کافی و مناسب می باشد. از ...

برنزه کردن بدون آفتاب و سولاریوم + روشی فوق العاده

دیدگاه خود را بیان کنید