زمان مناسب دکلره کردن قبل یا بعد از کراتینه مو

کراتینه مو یک راه مطمئن برای ترمیم و احیا بافت آسیب دیده مو است. در واقع مواد کراتین می توانند آسیب های ناشی از دکلره مو را نیز برطرف کنند

کراتینه مو یک راه مطمئن برای ترمیم و احیا بافت آسیب دیده مو است. در واقع مواد کراتین می توانند آسیب های ناشی از دکلره مو را نیز برطرف کنند

زمان مناسب دکلره کردن قبل یا بعد از کراتینه مو

دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۲۵۴ بازدید

درباره رنگ بعد از کراتینه مو

مواد دکلره که برای روشن کردن موها استفاده می شود عامل اصلی سوختن و آسیب دیدن مو است. وقتی موها سوخته یا خمیری می شود امکان از دست رفتن کامل مو نیز هست. گاهی مقدار آسیب به قدری زیاد است که مجبور می شوید موها را کوتاه کنید.

اگر قصد کراتینه مو و رنگ کردن مو را با هم دارید، ترجیحا اول موهای خود را رنگ کنید. سپس بعد از 5 روز می توانید موهای خود را کراتینه کنید. اصولا بعد از دکلره کردن، موها آسیب می‌بینند. اگر بعد از دکلره کردن موهایتان را کراتین کنید این کار یک امتیاز برای شما محسوب می شود.

کراتینه مو یک راه مطمئن برای ترمیم و احیا بافت آسیب دیده مو است. در واقع مواد کراتین می توانند آسیب های ناشی از دکلره مو را نیز برطرف کنند بنابر این بهتر است بعد از کراتینه با موهای خودتان بسازید و دوباره با دکلره موها را نابود نکنید. البته امکان رنگ کردن موهای کراتینه وجود دارد ولی باید بدانید که چه زمانی این کار را انجام دهید.

کراتین روی موهای رنگ شده، تغییر رنگ ایجاد می کند. در واقع بعد از کراتینه کردن، رنگ موها روشن تر خواهد شد. این تغییر رنگ به اندازه دو درجه روشن تر از رنگ قبلی است و چندان محسوس نیست ولی به هر حال باید بدانید که این تغییر رنگ موها وجود دارد.

به طور کلی بهتر است بعد از انجام کراتینه تنها رنگ ریشه موهایتان را رنگ آمیزی کنید، اما اگر به هر دلیلی دوست دارین بعد از کراتینه موهایتان را رنگ یا رنساژ کنید می توانید با فاصله ده روز از گذشتن تایم کراتین موهایتان اقدام به رنگ و رنساژ کنید و البته با استفاده از محصولات پروفشنال که کراتینه موهایتان آسیب نبیند.

رنگ بعد از کراتینه مو

نحوه ی رنگ گرفتن موها

پروسه رنگ گرفتن موها، با دو ماده اصلی فعال می‌شود

پراکسید هیدروژن: این ماده باعث نرم شدن کوتیکول مو شده و در نتیجه، رنگ طبیعی مو کمرنگ‌تر می‌شود.

آمونیاک: این ماده قلیایی، کوتیکول مو را باز کرده و به رنگدانه‌های جدید، اجازه ورود می‌دهد.

بنابراین، پروسه به درستی پیش رفته و بیشترین میزان رنگدانه‌، توسط موهای شما جذب می‌شود. این به معنای آن است که شما، نباید مانعی در راه رسیدن ملکول‌های رنگ به موهایتان باشید.

در اثر کراتین کردن، لایه‌ای پروتئینی روی موهایتان ایجاد می‌شود. برای آنکه این لایه به عمق هر تار موی شما نفوذ کند، ۲ هفته زمان لازم است. در این مدت موها تا بخش مرکزی تقویت می‌شوند. اما هر موردی که مانع از این کار شود، موهایتان را ضعیف کرده و با مشکلاتی نظیر موخوره شدن و رنگ ضعیف و نامرتب روبرو می‌کند.
به همین خاطر و برای تاثیر گذاری بهتر باید تا ۲ هفته پس از کراتینه صبر کرده، آنگاه موهایتان را رنگ کنید.

توجه: اگر قصد دارید ابتدا کراتین و بعد موی خود را رنگ کنید پیشنهاد می شود از رنگ های فاقد آمونیاک و سولفات مخصوص موی کراتینه شده استفاده کنید.

دکلره دقیقا همان موادی است که با تاثیر بر روی پیگمنت‌‌‌های مو رنگ دانه‌‌‌ها آنها را از بین‌‌ می‌برد و رنگ پایه موهای شما را روشن‌‌ می‌کند تا بدون هیچ مشکلی رنگ مورد نظر بر روی موهایتان بنشیند. پس دکلره بر ساختمان داخلی مو تاثیر‌‌ می‌گذارد و یک ماده شیمیایی بسیار قوی است که‌‌ می‌تواند به مو آسیب‌‌‌هایی را نیز وارد کند. آسیب‌‌‌هایی که اغلب با روش‌‌‌های ترمیمی مانند کراتینه کردن آنها را ترمیم‌‌ می‌کنیم.

دکلره رنگ طبیعی مو را از بین‌‌ می‌برد و استفاده بی رویه از آن‌‌ می‌تواند باعث خشکی شدید موها، سوختگی و حتی آدامسی شدن مو شود در نتیجه لازم است پس از آن ترمیم و احیا انجام گیرد. اما زمانی که شما ابتدا کراتین کرده باشید با استفاده از دکلره برای روشن کردن موهایتان عملکرد کراتین را از بین‌‌ می‌برید زیرا لازم است به ساختار داخلی مو برای بی رنگ کردن آن نفوذ کنید و این‌‌ می‌توانید هزینه‌‌‌هایی را که برای کراتین کرده اید را هدر دهد علاوه بر اینکه ممکن است نتیجه مناسبی هم از دکلره کردن به دست نیاورید. پس دکلره پس از کراتین مو کاری است که متخصصین حوزه پوست و مو آن را توصیه‌‌ نمی‌کنند و از شما‌‌ می‌خواهند مدتی را برای انجام این کار صبر کنید.

چه زمان بعد از دکلره باید برای کراتینه مو مناسب است؟

اگر به مرکز کراتینه معتبر با سابقه کاری زیاد مراجعه کنید حتی فردای روز دکلره نیز می توانید کراتینه مو انجام دهید. اما بهترین زمان برای انجام کراتینه مو بعد از دکلره سه روز بعد می باشد.

در صورتی که نیاز به رنگ کردن دارید‌‌ می‌توانید با رعایت نکاتی از آسیب رسیدن به موهایتان جلوگیری نمایید.

> استفاده از رنگ موهای بدون آمونیاک

بهترین و ساده ترین روش برای رنگ کردن موهای کراتینه این است که به سالن های آرایشی مراجعه کنید و این کار را به افراد متخصص و با تجربه واگذار کنید.به این ترتیب خیالتان کاملا راحت است که موها دچار آسیب نمی شوند. اگر قصد دارید در خانه موهای خود را رنگ کنید بهتر است قبل از کراتین کردن این کار را انجام دهید. فراموش نکنید تا 2 ماه بعد از کراتین موها را رنگ نکنید. برای رنگ کردن موها بعد از کراتینه فقط قسمت ریشه مو را رنگ کنید به این ترتیب بخش زیادی از ساقه مو با رنگ در تماس نیست.

> استفاده از پودر دکلره بدون آمونیاک

> برای رنگ کردن مو بعد از کراتینه اگر قصد دارید از رنگ هایی استفاده کنید که نیاز به دکلره دارند باید حتما از پودر دکلره بدون آمونیاک استفاده کنید. در نظر داشته باشید بهتر است دکلره ای که خریداری می کنید حاوی کراتین و روغن آرگان باشد. چرا که هیچ گونه آسیبی به موها وارد نمی شود و به راحتی تا 8 پایه موها را روشن می کند. از مزایای استفاده از پودر دکلره بدون آمونیاک می توان به از بین رفتن زردی موها، روشن کنندگی فوق العاده، بدون گرد و غبار و… اشاره کرد.

> اگر موهایتان از قبل رنگ داشته و ریشه موهایتان به رنگ مجدد نیاز دارد بهتر است فقط ریشه موهای خود را رنگ کنید تا با ساقه موها، همرنگ شوند. تا کل موهایتان به رنگ نیازی نداشته باشد.

> برای انجام کراتینه موها حتما از مواد مرغوب و محصولات اورجینال استفاده کنید تا بعد از گذشت مدتی از انجام کراتین مو، روی موهای شما واکنش و اثر بدی باقی نماند.

> از یک سالن مجهز و افراد کاربلد برای رنگ کردن موهای کراتینه شده خود استفاده کنید.

دکلره بعد از کراتینه مو

جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


رنگ کردن مو بعد از کراتینه باعث از بین رفتن مواد کراتین خواهد شد؟

در پاسخ به این سوالات باید بیان کرد که رنگدانه های موجود در موهای رنگ شده با قرار گرفتن در معرض برخی عوامل از جمله اشعه آفتاب یا شستشو مو به مرور زمان از مو خارج خواهد شد.

بهترین فاصله بین رنگ ، دکلره و کراتین مو چند روز است

کراتینه مو بعد از دکلره

در روزگاری که صنعت آرایش بانوان یکی از پر رونق ترین صنعت های جهان به شمار می رود کراتینه مو بعد از دکلره جزو واجبات محسوب می شود. رنگ موی روشن این روزها خیلی ...

آیا موی کراتین شده را میتوان دکلره کرد؟

اگر دکلره در زمان مناسب و با روشی صحیح انجام نشود، اثرات بدی بر روی موها باقی می گذارد.

کراتین برای موهای دکلره شده

همان‌طور که اشاره شد، هر نوع از کراتین برای ویژگی‌های خاصی از مو مناسب بوده و اثرات متفاوتی را برجای می‌گذارند. اما به‌طورکلی تمام انواع کراتینه ...

آیا کراتینه مو بعد از دکلره واجب است؟

تاثیر کراتین روی رنگ مو چیست؟

رنگ کردن مو بعد از کراتینه ممکن است؟

آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟

برای رنگ کردن موی کراتینه از رنگ هایی استفاده کنید که بدون نیاز به مواد دکلره باشد. رنگ های فاقد آمونیاک و گیاهی استفاده کنید.

رنگ کردن مو بعد از کراتینه - آیا موهای کراتین شده را می توان ...

استفاده از پودر دکلره بدون آمونیاک، استفاده از رنگ موهای بدون آمونیاک و زمان مناسب رنگ کردن موها بعد از کراتینه از راه حل های مناسب برای رنگ کردن موهای ...

مراقبت های لازم بعد از رنگ کردن موهای کراتینه به چه صورت است؟

راه حل های رنگ کردن موهای کراتین شده به چه صورت است؟

یا ممکن است موهایتان در اثر استفاده مکرر از رنگ مو و دکلره‌، دچار ... عمل کراتینه کردن مو، در واقع به کار بردن مواد شیمیایی برای احیای ...

هر چیزی که لازم است درباره کراتینه کردن مو بدانید

مدت زمان کراتینه کردن مو هم به بلندی و هم به نوع موها بستگی دارد و ... که فرمول مناسب کراتینه درمانی بسته به نیاز موهای هر فرد، متفاوت است.

دیدگاه خود را بیان کنید