بخور سرد و مزایا و معایب آن

از مزایای استفاده از دستگاه بخور سرد یکی ایمن بودن است زیرا آب را حرارت نمی‌دهد و دیگری اینکه صرفه اقتصادی بیشتری دارد. همچنین برای فضاهای بزرگ بهتر است از دستگاه بخور سرد استفاده کنیم.

از مزایای استفاده از دستگاه بخور سرد یکی ایمن بودن است زیرا آب را حرارت نمی‌دهد و دیگری اینکه صرفه اقتصادی بیشتری دارد. همچنین برای فضاهای بزرگ بهتر است از دستگاه بخور سرد استفاده کنیم.

بخور سرد و مزایا و معایب آن

پنج‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۶۷۵۷ بازدید

با افزایش سن، حفظ رطوبت در سلول‌های بدن شما دشوارتر می‌شود. علاوه بر این گرما، سرما، صابون‌های قوی، حمام مکرر و قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز، همگی می‌توانند سطح رطوبت را به‌ویژه در پوست و اندام‌های تنفسی کاهش دهند و باعث خشکی پوست شوند. دستگاه‌های بخور سرد و گرم با افزایش رطوبت هوا می‌توانند به افرادی که مشکلات سلامتی مرتبط با خشکی هوا دارند، کمک کنند

از فواید بخور سرد خنک شدن فضا در فصل‌های گرم سال است. برای اینکه باعث می‌شوند ذرات آب و بخار بیشتری وارد مجرای تنفسی شود. دستگاه بخور سرد از مکانیزم حرارت و تبخیر آب استفاده نمی‌کند. بلکه با کمک تکنولوژی‌های دیگر تولید بخار سرد می‌کند. از مزایای استفاده از دستگاه بخور سرد یکی ایمن بودن است زیرا آب را حرارت نمی‌دهد و دیگری اینکه صرفه اقتصادی بیشتری دارد. همچنین برای فضاهای بزرگ بهتر است از دستگاه بخور سرد استفاده کنیم. از معایب دستگاه بخور سرد این است که آب سرد محل مناسبی برای تکثیر قارچ‌ها و باکتری‌هاست. لذا توصیه می‌شود مخزن آن هر روز با آب و صابون شسته شود. در ضمن مواد معدنی موجود در آب نیز به صورت گرد و غبار در هوا پراکنده می‌شود و به همین دلیل باید مخزن بخور، با آب مقطر پر شود.

بخور سرد

فواید بخور سرد

کاهش علائم آلرژی و آسم

از آن جایی که بخور سرد باعث مرطوب شدن هوا می شود، به خوبی می تواند از ایجاد و پراکندگی گرد و غبار در هوا جلوگیری نماید و به همین ترتیب به کاهش علائم انواع آلرژی ها کمک شایانی کند. به علاوه این رطوبت بخور سرد برای آن دسته از افرادی که مبتلا به بیماری های تنگی نفس همچون آسم هستند، کمک می کند تا تنفس راحت تری داشته باشند.

کاهش خروپف

یکی از تفاوت های بخور سرد و گرم ، تاثیر بخور سرد در درمان خروپف است. هنگامی که هوای اتاق خشک باشد، راه های تنفسی بدن نیز خشک می شوند و به دنبال آن در هنگام خواب با عارضه ای به نام خر و پف مواجه می شویم. در صورتی که با استفاده از بخور سرد، رطوبت در فضای اتاق افزایش می یابد و مانع از خر و پف کردن در خواب می شود.

تسریع درمان سرماخوردگی

یکی از مهم ترین مزایای انواع بخور سرد سرعت بخشیدن به روند درمان بیماری هایی همچون سرماخوردگی است. به عبارت دیگر هنگامی که ما دچار سرماخوردگی یا آنفولانزا می شویم، هوای مرطوب خانه باعث نرم شدن مجراهای بینی و گلو می شود و به همین جهت بخور سرد در درمان سرماخوردگی نقش موثری را ایفا می کند.

جلوگیری از خشکی پوست

مهم ترین فایده بخور سرد برای پوست، جلوگیری از خشکی پوست است. در حقیقت رطوبتی که در اثر استفاده از بخور سرد به هوا اضافه می شود، به خوبی می تواند از خشکی، خارش و دیگر مشکلات شایع پوستی جلوگیری نماید. این مورد تنها یکی از تفاوت های بخور سرد و گرم و البته از فواید دستگاه بخور سرد برای پوست است.

فواید بخور سرد برای صورت

- بخور سرد سبب بسته شدن منافذ باز پوست می‌شود.

- پوست را تقویت کرده و مقاومت آن را بیشتر می‌کند.

- رطوبت رسانی به پوست را افزایش داده و از خشکی آن جلوگیری می‌کند.

- پوست را صاف و یک‌دست می‌کند.

- از شل شدن و افتادگی پوست پیش‌گیری کرده و پوست را سفت و جوان می‌کند.

- دمای پوست را در هنگام گرما پایین می‌آورد.

- التهاب و قرمزی پوست را از بین می‌برد.

- برای حفظ و افزایش شادابی و سلامتی پوست بسیار مفید است.

- پوست را شفاف و روشن‌تر می‌کند. به اصلاح رنگ چهره را باز می‌کند.

معایب بخور سرد :

با افزایش رطوبت محیط، بیش از حد مجاز، شرایط مناسبی برای رشد کپک ها و قارچ ها در محیط فراهم شده و باعث مشکلات زیادی خواهد شد، با استفاده از دستگاه های التراسونیک اتوماتیک این مشکل به راحتی حل خواهد شد، سنسورهای دقیق رطوبت سنج به محض افزایش رطوبت، دستور خاموشی دستگاه را صادر می کنند. از دیگر معایب این دستگاه میتوان به پخش املاح آب در هوا اشاره کرد، با استفاده از آب مقطر یا آب تصفیه شده و یا آب شهری با سختی پایین ، می توان از این مشکل جلوگیری کرد.

فواید بخور سرد

چرا در زمستان استفاده از بخور سرد توضیه می شود؟

در فصل زمستان به علت استفاده از وسایل گرمایشی، هوا خانه رطوبت خود را از دست داده و موجب خشکی پوست و تحریک سینوس ها می شود. دستگاه رطوبت ساز کمک می کند تا رطوبت از دست رفته خانه که میزان آن بهتر است بین ۳۰ تا ۴۰ درصد باشد به خانه باز گردد.

برای فصل تابستان بخور سرد یا گرم بهتر است؟

برای حفظ شادابی و سلامت پوست، این دو بخور می‌توانند به عنوان مکمل یک‌دیگر در فصل تابستان استفاده شوند.

بخور سرد
جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


مزایا و معایب دستگاه بخور سرد

تهیه دستگاه بخور برای سلامت محیط امری مهم و ضروری است. درباره مزایا و معایب دستگاه بخور سرد

مزایا و معایب دستگاه بخور سرد

مزایا و معایب دستگاه بخور سرد و گرم ... با شروع سرما و خشک شدن هوا در فصل پاییز و زمستان، مشکلات تنفسی و پوستی زیادی برای افراد پیش می آید که به ...

بخور سرد و مزایا و معایب آن

با افزایش سن، حفظ رطوبت در سلول‌های بدن شما دشوارتر می‌شود. علاوه بر این گرما، سرما، صابون‌های قوی، حمام مکرر و قرار گرفتن در معرض نور ...

تفاوت بخور گرم و سرد | مزایا، معایب و کاربردهای آن ها

آشنایی با کاربرد ها ، تفاوت ها و مزایا و معایب بخور سرد و گرم برای انسان ، محیط ، حیوانات و پرندگان خانگی.

فواید بخور سرد چیست؟ مزایا و معایب استفاده از دستگاه بخور ...

دستگاه بخور سرد با تبدیل قطرات آب به ذرات بسیار ریز بخار و پخش آن در هوا موجب جبران کمبود رطوبت خواهد شد. علاوه براین عملکرد دستگاه تنفسی بدن ...

مزایا و معایب بخورهای گرم و سرد

بخور آب برای لایه شاخی پوست مفید است البته به شرط اینکه باین نکات توجه کنید و پس از استفاده از بخور، پوست خود را با استفاده از یک کرم مرطوب کننده نرم کنید.

دستگاه بخور سرد چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

دستگاه بخور دستگاهی است که برای افزایش رطوبت محیط مورد استفاده قرار می گیرد. در مکان هایی با آب و هوای خشک و یا در فصول سرد که رطوبت هوا کاهش می یابد، خشکی ...

دیدگاه خود را بیان کنید