از بین بردن چال و جای جوش به روش های مدرن

چال های صورت ناشی از جوش، نتیجه التهاب جوش است. منافذ جوش متورم می شود و در دیواره منافذ تجزیه می شود.

چال های صورت ناشی از جوش، نتیجه التهاب جوش است. منافذ جوش متورم می شود و در دیواره منافذ تجزیه می شود.

از بین بردن چال و جای جوش به روش های مدرن

دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۴۰۸۲ بازدید

چال های صورت ناشی از جوش، نتیجه التهاب جوش است. منافذ جوش متورم می شود و در دیواره منافذ تجزیه می شود. جوش های کوچک چال های کوچکی نیز ایجاد می کنند که به سرعت رفع می شوند. اما گاهی اوقات محتویات جوش ها به بافت اطراف می ریزد و چال های عمیق تری روی پوست صورت ایجاد می کند. پوست خود را با تولید کلاژن ترمیم می کند.

اسکارآکنه یاهمان چالهایی که ناشی ازجوشهای عمیقی است که دربعضی موارداین چالها سطحی و در بعضی موارد عمقی میباشد. هرچه اسکارها سطحی‌تر باشد با پر کردن و صاف کردن آن آسان‌تر و سریعتر و هر چه اسکارها عمیق‌تر باشند صاف‌تر کردن آنها دشوارتر و نیاز به زمان بیشتری دارد.

درمان چال جای جوش

کرم ها و محصولات بهداشتی درمانی

لایه‌برداری شیمیایی : در این روش درمان، یک لایه از اسید مخصوص پوست روی ناحیه‌های آسیب دیده زده می‌شود. اسیدهای مورد استفاده شامل سالسیک اسید، اسید گلایکول، اسید گلیکولیک، اسید تری‌کلرواستیک اسید یا TCA و اسید پیروویک هستند. لایه‌برداری شیمیایی برای هموار کردن سطح اسکار بهترین کارآیی را دارد

درمان سوراخ های جای جوش با آراف فرکشنال : در این روش درمانی، گرمایی که از اواج رادیوفرکانسی بدست می آیداز طریق سوزن های دستگاه لیزر آراف وارد لایه درم پوست می شود و بدین ترتیب منجر به کلاژن سازی و تولید الاستین در پوست می شود.

فیلرهای پوستی : متخصصان پوست از چربی خود بیمار، کلاژن یا دیگر مواد برای پر کردن چنین اسکارهایی استفاده می‌کنند. برخی فیلرها موقتی هستند و در هر جایی از پوست میان 6 تا 18 ماه دوام می‌آورند اما برخی دیگر از فیلرها دائمی هستند.

لیزرفرکشنال : در این درمان، با استفاده از لیزر اقدام به سوزاندن لایه بیرونی بافت اسکار می‌کنند بنابراین این درمان باعث بازسازی سلول‌ها می‌شود.اشعه لیزر بر روی بافت های زخم تابیده می شود. این اشعه می تواند لایه بیرونی پوست در ناحیه زخم ها را سوزانده و رشد سلولی را تحریک کند. پس از طی شدن دوره بهبود پوست، ظاهر زخم و چاله های جای جوشی پوستی نیز تا حد قابل توجهی کاهش می یابد. در آخر این روش اسکارهای گود شده پوست را درمان کرده، می‌پوشاند و ظاهر آنها را صاف‌تر می‌کند.

درم ابریژن : در آن از قلم و براش های با سرعت بالا و یا دیگر ابزار های مخصوص استفاده می شود تا عمق جای زخم ها را کاهش داده و یا از بین ببرد. معمولا پروسه بهبود پوست تا چند روز پس از انجام درمان طول می کشد.

میکرو درم ابریژن : دراین روش جوش فعال ، تیرگی محل جوش ها نیز بهبود می یابد و همزمان اسکارها سطحی تر می شوند.

درمابراسیون : در این روش درمان، متخصص پوست از ابزاری چرخشی شبیه برس استفاده کرده تا به آرامی اپیدرم (لایه رویی پوست) و درم (لایه میانی پوست) پوست شما را از بین ببرد. اسکراب کردن لایه رویی پوست باعث می‌شود تا پوست شما هموار و نرم شود. درمابراسیون برای گود شدگی‌های عمیق پوست ترجیح داده می‌شود.

میکرودرمابراسیون : در این روند درمانی، اپیدرم پوست به آرامی با استفاده از مواد زبری مانند اکسید آلومینیوم یا بلورهای کوچک بی کربنات اسکراب شده یا برداشته می‌شود. اگر شما اسکارهای سطحی کوچک دارید، این گزینه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود

میکرونیدلینگ : در این روش درمان، اسکارهای گود شده پوست با سوزن‌های کوچک سوراخ می‌شوند. بدن شما شروع به تولید کلاژن بیشتر در ناحیه آسیب دیده برای التیام زخم ها می‌کند و در نهایت، چاله و چوله‌های پوست را پر می‌کند.

پانچ : زمانی که در زخم های آکنه ضایعات عمیقی وجود دارد و بافت های پوستی اطراف آن ضخیم شده و به پمادهای موضعی پاسخ نمی دهند روش پانچ صورت می تواند موثر باشد. تکنیک های پانچ در ایجاد سلول های اپیتلیال و در نهایت ایجاد پوست جدید کمک می کنند که بسیار شبیه پوست موجود در بافت هستند.

روش های رفع چال جوش

جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


از بین بردن چاله های جای جوش با راهکارهای موثر

چاله های جای جوش همان زخم های عمیق بر روی پوست هستند که معمولا به خودی خود از بین نمی روند. برای درمان چاله های صورت با روش خانگی و پزشکی ...

سریعترین روش از بین بردن جای جوش

گاهی جوش ها بعد از اینکه خوب میشوند از خودشان ردی به جا میگذارند.

درمان فرورفتگی جای جوش | درمان گیاهی گودی جای جوش

از بین بردن چاله های جای جوش با روغن های ضروری از بین بردن چاله های جای جوش با روغن های ضروری. از اسطوخودوس گرفته تا درخت چای یا دانه ...

از بین بردن چاله های جوش و لکه های تیره

پانچ صورت برای جای جوش صورت

یکی از روش های موثر برای درمان جای جوش صورت و فرو رفتگی جوش، پانچ صورت است که می تواند در از بین بردن سریع جای جوش موثر باشد.

بایگانی‌های از بین بردن چاله های جای جوش

از بین بردن چاله های جای جوش. همه. درمان جای جوش ... یکی از معضلاتی که جوش صورت به وجود میاره، رد پایی هست که بعد از برطرف شدن از خودش به…

از بین بردن چاله های صورت در اثرجای جوش. اسکارآکنه یاهمان چالهایی که ناشی ازجوشهای عمیقی است که دربعضی موارداین چالها سطحی و در بعضی موارد عمقی میباشد.

20 ماسک خانگی برای از بین بردن جای جوش صورت در کمترین ...

بهترین و سریع ترین روش های طبیعی برای درمان جای جوش صورت و لکه های قرمز و قهوه ای، چاله و فرو رفتگی های روی پوست با ماسک های گیاهی و خانگی.

دیدگاه خود را بیان کنید