نکات مهم در آموزش کراتینه مو

در دوره آموزش کراتینه مو، یک روند کامل صافی و احیای مو جهت صاف کردن مو و افزایش زیبایی و سلامت مو به شما آموزش داده می شود.

در دوره آموزش کراتینه مو، یک روند کامل صافی و احیای مو جهت صاف کردن مو و افزایش زیبایی و سلامت مو به شما آموزش داده می شود.

نکات مهم در آموزش کراتینه مو

دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۲۶۰ بازدید

در دوره آموزش کراتینه مو، یک روند کامل صافی و احیای مو جهت صاف کردن مو و افزایش زیبایی و سلامت مو به شما آموزش داده می شود. این دوره شامل آموزش های جامع مربوط به صافی و احیای مو، انواع مو (جنس، میزان فربودن، درجه آسیب دیدگی مو، درجه خشکی و ضخامت مو ) ، آموزش شناخت مواد و نوع مواد گذاری ، نحوه ی اتو کشی مو، آموزش ابریشم سازی مو، آموزش کراتینه مو، آموزش بوتاکس مو و آموزش پروتئین تراپی و .... می باشد.

یکی از نکات مهم در صاف کردن مو، نحوه اتو کشیدن مو است. با توجه به اینکه حرارت زیاد ممکن است باعث صدمه رسیدن به ریشه مو شود، هنرجو باید نحوه اتو کردن مو، نحوه قرار گرفتن اتو روی مو(با توجه به ریشه مو) و فیکس کردن اتو روی ریشه را نیز بیاموزد.

نکات مهم برای کراتینه کردن موها

- پس از خشک شدن موها با یک اتوی مو با دمای ۴۰۰ الی ۴۵۰ درجه فارنهایت شروع به صاف کردن مو کنید. حجم دسته ای که در اتوی مو قرار می دهید، زیاد نباشد و هر دسته را ۷ الی ۸ مرتبه اتو بکشید.

- محلول کراتینه را به فاصله یک سانتی متری و نیمی از ریشه موها به کل موها بمالید. دقت داشته باشید که مدت زمان ماندن محلول روی موها به جنس موی شما بستگی دارد.

- موهایتان را تا ۴۸ ساعت بعد از کراتینه کردن نباید با گیره و یا کش ببندید.

- بعد از هر بار شستشو موها بایستی موهایتان را با دمای پایین سشوار خشک کنید زیرا سشوار کردن مو با حرارت پایین باعث افزایش عمر اثر کراتینه روی موها می شود.

- بعد از کراتینه کردن موها در هنگام شستن آن ها نباید فشار زیادی را به موهایتان وارد کنید و موها را باید به آرامی بشویید.

- بعد از کراتینه کردن موها از شامپوهای بدون سولفات برای شستشوی موهای خود استفاده کنید.

- موهایتان را تا سه روز بعد از کراتینه کردن به هیچ وجه نشویید.

- اگر موهای ما در زمان کراتین کمی آسیب دیده،بهتراست شستشو روز چهارم انجام شود.

- تاریخ انقضاء مواد 3 سال میباشد. پس از باز کردن محصول آن را داخل یخچال نگهداری کنید.

با توجه به اینکه قدرت صاف کنندگی مواد کراتینه به علت وجود ماده ای بنام فرمالدئید می باشد و مصرف بیش از اندازه آن خطرناک است، لذا ابتدا بایستی برندی را انتخاب نمایید که دارای حد مجاز و مناسب از ماده فرمالدئید باشد. بهتر است طرز کراتینه کردن مو با برند مورد اطمینان باشد.

نکات مهم در آموزش کراتینه مو

فاصله بین دو کراتینه مو

اگر کراتین انجام داده اید و به نتیجه مطلوب نرسیده اید چنانچه میخواهید دوباره کراتین انجام دهید حداقل باید ۷ روز از کراتین اول فاصله خورده و در این بازه زمانی بایستی با شامپوی معمولی مو را شست و شو دهید تا کراتین از روی مو پاک شود و بعد دوباره اقدام به کراتینه کردن کنید.

انواع کراتینه بر اساس جنس مو

به‌طور کلی، دو نوع کراتین وجود دارد که یکی تقویتی برای موهای رنگ و دکلره یا اسیب دیده و دیگری آرایشی برای موهای نچرال محسوب می‌شود. نوع آرایشی، به موها درخشندگی و جلای خاصی داده و باعث صافی و لخت شدن موها می‌شود. کار دیگر کراتین، ترمیم فولیکول مو و رفع مشکلات آن می‌باشد.
کاربرد این ماده برای ترمیم موهای رنگ شده الزامی است. گرچه همه افراد با انواع مو، می‌توانند از این ماده پروتئینی استفاده کنند، اما مصرف کراتین برای موی رنگ شده، موردی متمایز است.‌ برای ترمیم و تقویت موی رنگ شده، لازم است از کراتین مخصوص برای این کار استفاده شود.

مواد کراتینه

در اینکه باید از بهترین مواد کراتینه مو برای این کار استفاده کرد کوچکترین شکی نیست. اما نحوه اجاری آن نیز بسیار مهم می باشد. بهتر است اینگونه بگویم که اگر بهترین مواد کراتینه مو را هم به شخصی بدهیم که تجربه و دانش کافی در این زمینه ندارد ، قطعا شما هرگز به نتیجه دلخواه و مطلوب نخواهید رسید. پس حتما دقت کنید که برای انجام خدمات کراتینه مو به پیش شخص متخصص در این زمینه با تجربه چندین ساله بروید.

نکات مهم در آموزش کراتینه مو
جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


چه زمانی برای رنگ ومش مناسب می باشد؟

- کار با مواد اگر قبل از کراتین انجام شود بهتر است.

چه مدت قبل از کراتین وبعد از کراتین مناسب رنگ و مش است؟

- ترجیحا 5 روز قبل از کراتین و 3 ماه بعد از کراتین.

آیاکراتین باعث روشن تر شدن موها میشود؟

- خود به خود کراتین خواص رنگ بری ندارد،اگر کراتین ما دارای مواد فرمالین باشد رنگ مو تا یک پرده روشن می شود.

به چه دلیل باید موها قبل از کار کراتین شستشو شود؟

- به دلیل باز شدن پولک های مو برای جذب بیشتر کراتین و از بین بردن چربیها و آلودگی ها از روی موی سر

چرا بعد از کار کراتین 3 روز قرنطینه بابت شستشوی مو داریم؟

- به دلیل اینکه مایع کراتین بعد از سه روز روی سطح مو را یک غلاف ضخیم از کراتین می پوشاند.

دیدگاه خود را بیان کنید