خواص روغن نارگیل برای مو

روغن نارگیل با اثرگذاری بر فولیکول مو و تقویت آن، شرایط بلند شدن مو را فراهم می‌کند....

روغن نارگیل با اثرگذاری بر فولیکول مو و تقویت آن، شرایط بلند شدن مو را فراهم می‌کند....

خواص روغن نارگیل برای مو

شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۰۳۴ بازدید

خواص روغن نارگیل

روغن نارگیل از جمله روغن‌هایی است که درجه اشباع بالایی دارند. این روغن به طور سنتی از نارگیل‌های نارس یا مغز نارگیل خشک شده استخراج می‌شود. روغن نارگیل در دمای اتاق جامد است. اگر آن را اندکی گرم کنید، نرم می‌شود و به شکل مایع در می‌آید.روغن نارگیل بهترین روغنی است که می‌توانید برای موهای خود استفاده کنید. محافظت از مو در مقابل حرارت، ترمیم موهای شکننده و آسیب‌دیده، جلوگیری از ریزش و کمک به رشد مو از خواص این روغن است. روغن نارگیل (به دلیل داشتن ویژگی حفظ رطوبت) در موهای شما باقی می‌ماند و رطوبت طبیعی آن را حفظ می‌کند. به همین دلیل، استفاده از روغن نارگیل یکی از مؤثرترین روش‌های درمان مو است.

خواص روغن نارگیل برای مو

ماسک مو با روغن نارگیل

ماسک مو با روغن نارگیل و آووکادو

یکی از خواص روغن نارگیل مرطوب کنندگی فوق العاده آن است که در ترکیب با آووکادو، تاثیر رطوبت رسانی آن نیز بیشتر می‌شود.

شما می‌توانید دو قاشق روغن نارگیل را با یک قاشق روغن آووکادو به خوبی ترکیب کرده و آن را به مدت 20 دقیقه روی موهایتان بزنید. سپس موهایتان را با یک شامپوی ملایم آبکشی کنید. استفاده از این ماسک مو به موهای خشک پیشنهاد می‌گردد.

ماسک مو با روغن نارگیل و تخم مرغ

افزایش شفافیت و رطوبت موها با ترکیب روغن نارگیل و تخم مرغ به سادگی به دست می‌آید. برای تهیه این ماسک فوق العاده، دو قاشق روغن نارگیل با یک عدد تخم مرغ همزده مخلوط کنید و این ترکیب را به مدت 20 دقیقه روی موهایتان نگه دارید و سپس با شامپوی ملایمی موها را شستشو دهید.

ماسک مو با روغن نارگیل و سرکه سیب

همانطور که عنوان شد روغن نارگیل به دلیل داشتن پروتئین‌های مورد نیاز مو، باعث محافظت و تقویت ساقه مو می‌شود. در کنار این روغن، سرکه سیب نیز به تقویت ساقه مو کمک می‌کند.

برای تهیه این ماسک دو قاشق روغن نارگیل آب شده را با یک قاشق سرکه سیب به خوبی ترکیب کنید و پیش از حمام رفتن به مدت 20 دقیقه روی موهایتان نگه دارید. سپس مو را با یک شامپوی ملایم شستشو دهید.

ماسک مو با روغن نارگیل و روغن زیتون

بهترین ماسک برای موهای آسیب دیده! با استفاده از این ماسک به حفظ رطوبت مو، تقویت و نرم شدن آن کمک می‌کنید.

برای تهیه آن دو قاشق روغن نارگیل را با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید. سپس این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی موهای خود نگه دارید و پس از آن با یک شامپوی ملایم شستشو دهید.

روغن نارگیل و گلاب

سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل و یک فنجان گلاب را با هم مخلوط کنید. مخلوط را درون یک بطری اسپری ریخته و در جای خنک نگهداری کنید.

طریقه مصرف سرم روغن نارگیل و گلاب به این شکل است که باید بطری اسپری را به خوبی تکان دهید و یک ساعت قبل از شستن موها، محلول را روی موهای خشک اسپری کنید.

ماسک مو با روغن نارگیل

روغن نارگیل چه خاصیتی برای مو دارد؟

✓ ترمیم موی آسیب دیده

برای اینکه خاصیت این روغن گیاهی را برای ترمیم مو درک کنید، بهتر است ابتدا شناختی نسبت به بخش‌های مختلف مو داشته باشید. و سپس تأثیر این ماده را بر روی هر بخش بدانید. هر تار موی شما از سه لایه مختلف تشکیل شده ‌است.

کوتیکول: بیرونی ترین لایه مو، کوتیکول است. این لایه از فلس‌های مسطح تشکیل شده که به صورت همپوشانی و در جهت نوک مو بر روی هم قرار گرفته‌اند. کوتیکول درست مانند دیوار محکمی از لایه‌های درونی‌تر محافظت می‌کند. شما با صاف کردن، فر کردن، سشوار کشیدن و استفاده از هر ابزار حرارتی دیگری، به لایه کوتیکول آسیب می‌زنید. بنابراین، کوتیکول آسیب دیده، نمی‌تواند از دیگر لایه‌های مو محافظت کند.

نتیجه این است که دیگر لایه‌ها نیز آسیب می‌بینند و عملاً چیزی از آن باقی نمی‌ماند. پروتئین لایه میانی که از میان می‌رود، مو نازک، شکننده و مستعد انواع بیماری‌ها می‌شود. آب و مواد شوینده نیز درست همین تأثیر را بر سلامت مو می‌گذارند. استفاده از روغن قبل از شستشو، باعث می‌شود که آسیب‌های ناشی از جذب آب و مواد شوینده به حداقل برسد.

کرتکس: ضخیم‌ترین لایه‌ موها، کرتکس نام دارد. رنگدانه در این بخش از موها قرار گرفته‌ است. همچنین مقدار قابل توجهی پروتئین در این لایه مو وجود دارد. شستشوی زیاد حتی با آب به این لایه آسیب می‌زند. در واقع جذب آب باعث متورم شدن کرتکس می‌شود. پس از آن فلس‌های کوتیکول به سمت بیرون باز شده و نوکشان به هم چسبیده می‌شود. در این حالت موها به شدت در معرض آسیب قرار دارند.

استفاده از روغن‌تراپی مو میزان جذب آب توسط کرتکس را کاهش داده و به این ترتیب از آسیب‌ها جلوگیری می‌کند. حتی روغن ‌تراپی مو بعد از استحمام و شستشو، موها را به حالت پایدار اولیه برمی‌گرداند و احتمال آسیب موها را کاهش می‌دهد.

مدولا: قسمت نرم و مرکزی ساقه مو مدولا نام دارد. هر چه مقدار مدولا بیشتر باشد، موها ضخیم‌تر هستند. و طبیعتاً موهای نازک، مدولای کمی دارند. شستشو، یکی از عواملی است که بر روی ضخامت مدولا تأثیر می‌گذارد. اینجاست که وجود روغن بر روی موها و قبل از استعمال آب و شامپو، نمی‌گذارد ضخامت مدولا کاهش پیدا کند.

✓ بلند شدن موها

یکی از خواص روغن نارگیل برای مو، کمک به رشد بهتر آن است. این ویژگی همان چیزی است که خیلی‌ها به دنبالش هستند. در واقع روغن نارگیل با اثرگذاری بر فولیکول مو و تقویت آن، شرایط بلند شدن مو را فراهم می‌کند. از طرفی این روغن یک آبرسان قوی برای مو محسوب می‌شود. موهای مرطوب و نرم، کمتر دچار شکنندگی و به اصطلاح قطع شدن هستند. همین موضوع به خودی خود نقش مهمی در ایجاد بافت سالم، یکدست و بلند برای مو دارد.

✓ اثر خنک کنندگی دارد

اگر روغن نارگیل را به پوست سر خود بمالید، به طور شگفت‌انگیزی آن را خنک می‌کند. افرادی که از تعریق زیاد کف سر رنج می‌برند، می‌توانند از این روغن استفاده کنند. روغن نارگیل میزان سلامت پوست کف سر را افزایش می‌دهد. افزون بر این، موهای شما را به خوبی تغذیه می‌کند.

✓ کاهش ریزش مو

یکی از محتویات روغن نارگیل اسید لوریک است. این اسید نوعی اسید چرب است که باعث تقویت ریشه مو می‌شود. این روغن می‌تواند به عمق پوست سر برود و پروتئین مو را تقویت کند. یکی از علت‌های ریزش مو سستی پروتئین ریشه مو است؛ پس یکی از فواید روغن نارگیل این است که احتمال ریزش مو را کاهش می‌دهد.

✓ جلوگیری از عفونت پوست سر

یکی از فواید روغن نارگیل برای مو این است که انواع مختلف عفونت‌های قارچی و مخمری را از پوست سر دور نگه می‌دارد. این روغن چگونه در حمله دلهره‌آور عفونت مقاومت می‌کند؟ با خاصیت ضدباکتریایی که در خود دارد. نارگیل و روغن‌ آن دو نوع اسید چرب دیگر به نام‌های کاپریک و اسید کاپریلیک دارد. این دو فعالانه با تجمع باکتری‌هایی که می‌توانند رشد تخم شپش و شپش را در مو فعال کنند، مبارزه می‌کنند. اسم شپش هم ترسناک است.

✓ زیبایی موها

هیچ مویی به اندازه موی سالم زیبا نیست. روغن به دست آمده از میوه نارگیل، سلامت مو را حفظ می‌کند. علاوه بر آن استفاده مکرر از آن، زیبایی و درخشندگی جذابی به مو می‌دهد.

✓ درمان ریزش مو

ریزش مو خیلی از مواقع ریشه در سبک نادرست زندگی دارد. استفاده بیش از حد از مواد شوینده و شستشوی هر روز موها با شامپوهای شیمیایی، دو علت مهم ریزش مو است. همچنین عواملی مانند برخورد اشعه‌های مضر آفتاب، دود و آلودگی‌های موجود در هوا، از دیگر عوامل ریزش مو است. روغنی که از میوه نارگیل به دست می‌آید، حاوی انواع مواد مغذی‌ است که می‌توانند اثر آلاینده‌ها را به حداقل برسانند.

✓ موجب نرمی و لطافت موها

وجود مواد معدنی، ویتامین‌ها و اسیدهای چرب، همراه با خاصیت نرم‌کنندگی این روغن، از عواملی هستند که آن را بسیار ارزشمند کرده‌اند. این ویژگی‌ها، روغن نارگیل را به یک نرم‌کننده بدون نیاز به آبکشی تبدیل کرده‌اند.

✓ درمان شوره سر

روغن تهیه شده از نارگیل دارای اثر ضد میکروبی است. از طرفی بیماری شوره سر نشأت گرفته از وجود بیش از حد قارچ و مخمر بر پوست سر است. بنابراین تأثیر این روغن بر روی شوره سر نیاز به اثبات ندارد.

✓ پیشگیری از شپش

نتایج یک مطالعه کوچک در این زمینه نشان داده است که وقتی روغن نارگیل با روغن انیسون ترکیب شده و روی موها اسپری می‌شود، 40 درصد بیشتر از ماده شیمیایی پرمترین در درمان شپش سر مؤثر است.

✓ محافظت در برابر آفتاب

آفتاب یکی از مهم‌ترین عوامل تخریب پوست و مو است. فیلترهای UV می‌توانند به محافظت از موهای شما در برابر آسیب خورشید کمک کنند. برخی از مطالعات آزمایشگاهی نشان داده‌اند که در میان ترکیبات موجود در روغن نارگیل، یک فاکتور محافظتی در برابر آفتاب نیز مشاهده شده است و می‌تواند در این زمینه مؤثر واقع شود.

✓ تسکین پوست سر

یکی از مهم‌ترین فواید روغن نارگیل برای مو، تسکین پوست سر بعد از تحریک است. تحریک پوست سر شامل حساسیت‌های متعدد، قرمزی، خارش و التهاب می‌شود. نارگیل این تحریکات را خنثی می‌کند و به پوست سر آرامش هدیه می‌دهد. روغن این کار را با کمک چربی‌های اشباع شده انجام می‌دهد. این چربی‌های مفید به عمق لایه‌های مو و پوست سر می‌روند و به آن سطوح رطوبت پایدار می‌دهند؛ پس شما از خارش و التهاب که پوست را تحریک می‌کند، خلاص می‌شوید.

عوارض روغن نارگیل برای مو

- روغن نارگیل برای همه انواع مو مناسب نیست. اگر موهایتان خشک و ضخیم است، روغن نارگیل برای موهایتان مناسب نیست. استفاده از روغن نارگیل برای موهای خشک و ضخیم موجب بسته شدن منافذ مو و تجمع پروتئین مو می شود. درنتیجه، موهایتان خشک تر می شود! توصیه می کنیم شما از روغن نارگیل به صورت خوارکی استفاده نمایید تا خواص روغن نارگیل از طریق گوارش و از درون به ترمیم و رشد موهایتان کمک کند.

- اگرچه روغن نارگیل برای رفع مشکلات قارچی و شوره سر مفید است، نباید به میزان زیاد روی پوست سر استفاده نمایید؛ چراکه منافذ پوست را مسدود می کند. با مقدار کم شروع کنید و روی دستان خود ابتدا بریزید. دستان خود را به هم بمالید تا روغن گرم شود و به آرامی به مو و پوست سر بزنید. می توانید روغن آرگان را هم در کنار روغن نارگیل برای سلامت موهایتان استفاده نمایید.

فواید روغن نارگیل برای مو
جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


در واقع روغن نارگیل با اثرگذاری بر فولیکول مو و تقویت آن، شرایط بلند شدن مو را فراهم می‌کند. از طرفی این روغن یک آبرسان قوی برای مو محسوب می‌شود. موهای مرطوب و نرم، کمتر دچار شکنندگی و به اصطلاح قطع شدن هستند. همین موضوع به خودی خود نقش مهمی در ایجاد بافت سالم، یکدست و بلند برای مو دارد.

روغن نارگیل چه فوایدی برای مو دارد؟

خواص روغن نارگیل برای مو به همراه نحوه صحیح استفاده

خواص روغن نارگیل برای مو بسیار زیاد است و به اعتقاد بسیاری از افراد، بهترین روغن برای استفاده روی موهای شما برای کاهش میزان از دست دادن پروتئینِ تار مو و حفظ ...

خواص روغن نارگیل و نحوه استفاده از آن برای زیبایی پوست و مو

به همین دلیل، در ادامه، نحوه درمان مشکلات مختلف پوست و مو با کمک روغن نارگیل را توضیح داده‌ایم. همچنین، با زبانی ساده، درباره برخی از پژوهش‌هایی که فواید روغن ...

فواید و طرز استفاده از روغن نارگیل برای مو

روغن نارگیل به طور حتم بهترین روغنی است که موهای شما به آن احتیاج دارد زیرا: شوره سر را از بین می برد. اگر شما هم از این مشکل رایج رنج می‌برید و ...

فواید روغن نارگیل برای مو و پوست شما

فواید روغن نارگیل برای مو مستقیم نیست. استفاده از روغن مساوی با رشد مو نیست. روغن نارگیل با افزایش سلامت پوست سر و تقویت مو به رشد مجدد موها و ...

خواص روغن نارگیل برای مو

فواید روغن نارگیل برای مو به خصوص برای رشد مو بسیار زیاد است؛ به طوری که از گذشته تاکنون مردم برای ترمیم و سلامت موهایشان از روغن نارگیل ...

انواع خواص روغن نارگیل برای پوست و مو

خواص روغن نارگیل برای جلوگیری از ریزش مو · 2. خواص روغن نارگیل برای موخوره · 3. خواص روغن نارگیل برای موهای خشک و شکننده.

10 خواص روغن نارگیل برای مو

آیا روغن نارگیل برای مو مفید است؟ آیا روغن نارگیل به تقویت مو کمک می‌کند؟ روغن نارگیل فواید زیادی برای حفظ سلامت موها دارد

خواص باورنکردنی روغن نارگیل برای مو

روغن نارگیل یکی از بهترین روغن های طبیعی برای حفظ و سلامت مو است.| خواص دارویی و درمانی روغن نارگیل برای تقویت و شادابی موها

خواص روغن نارگیل برای مو؛ ۸ خاصیت درمانی آن

دیدگاه خود را بیان کنید