علت شانه نکردن موی خیس چیست؟

موهای خیس نه تنها سنگین‌تر هستند، بلکه انعطاف بیشتری دارند و حساس‌تر هستند. پس زمانی که آنها را با شانه زدن می‌کشید، باعث شکسته شدن تارها می‌شوید.

موهای خیس نه تنها سنگین‌تر هستند، بلکه انعطاف بیشتری دارند و حساس‌تر هستند. پس زمانی که آنها را با شانه زدن می‌کشید، باعث شکسته شدن تارها می‌شوید.

علت شانه نکردن موی خیس چیست؟

شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۹۳۱ بازدید

بسیاری از افراد، پس از حمام رفتن و در حالی که مو‌ها همچنان خیس است، با برس یا شانه، مو‌های خود را شانه می‌کنند.

موهای خیس نه تنها سنگین‌تر هستند، بلکه انعطاف بیشتری دارند و حساس‌تر هستند. پس زمانی که آنها را با شانه زدن می‌کشید، باعث شکسته شدن تارها می‌شوید.

در حین و بعد از شستن مو آن را شانه نکنید زیرا این کار باعث ایجاد الکتریسیته ساکن میان شانه و تارهای مو شده و ریزش و شکنندگی آن را به همراه دارد.

هنگامی که مو خیس است، در مقایسه با حالت خشک بودن آن از مقاومت کمتری برخوردار است و در صورتی که شما آن را شانه بزنید به دلیل فقدان سبوم (یا چربی طبیعی پوست) آسیب به مو وارد و همچنین زبر می‌شود.

توصیه می‌شود از انگشتان خود برای شانه زدن موهایتان استفاده کنید؛ به این شکل که پیش از خشک شدن موهایتان در هوای آزاد، می‌توانید انگشتان خود را داخل رشته‌های موهایتان ببرید و آن‌ها را از لابلای انگشتان تان عبور دهید. پس از آن می‌توانید مو‌های خود را به واسطه شانه‌ای ساخته شده از الیاف طبیعی شانه کنید.

شانه نکردن موی خیس

عوارض خوابیدن با موی خیس

- سرما خوردگی

وقتی با موهای خیس می خوابید، این امکان وجود دارد که سرما بخورید شاید فکر کنید این موضوع به خاطر رطوبت موهاست ولی این طور نیست. بلکه علت همان باکتری هایی است که به خاطر رطوبت در بالشتان جا خوش کرده و با تماس چشم، دهان و بینی باعث ایجاد عفونت های میکروبی و ویروسی می شوند‌.

- سردرد عارضه خوابیدن با موی خیس

درجه حرارت بدن در خواب افزایش پیدا می کند و بدن گرم و رطوبت سر ممکن است باعث بروز سردرد شود. وقتی موهایتان مرطوب است درجه حرارت سر با درجه حرارت بدن نمی تواند تطبیق یابد و در نصف شب دچار سردرد می شوید.

- عفونت قارچی

خوابیدن با موهای خیس ریسک گسترش عفونت قارچی پوست سر را افزایش می دهد به خاطر داشته باشید، قارچ هایی مانند مالاسزیا می تواند باعث ایجاد شوره و التهاب در پوست سر شوند؛ پس حتما با موهای خشک بخوابید. علاوه بر اینکه قارچ ها به طور طبیعی روی پوست سر وجود دارد، امکان وجود قارچ روی بالش هم بسیار زیاد است. بالش مرطوب هم محل مناسبی برای رشد این نوع قارچ هاست. علاوه بر این که قارچ به طور طبیعی روی پوست سر وجود دارد، امکان وجود قارچ روی بالش هم خیلی بالاست. این نوع قارچ در محیط مرطوب رشد می کند و بالش خیس هم محیط مناسبی برای این رشد است.

- آسیب به تارهای موی خیس

مردم باید از موهای خیس خود مراقبت بیشتری کنند، موی خیس به راحتی می شکند و آسیب می بیند. در خواب حرکات و چرخش های سر روی بالش خشک، می تواند باعث ایجاد موخوره و شکنندگی موها شود. موهای خیس را شانه نزنید و حالت ندهید؛ بلکه اجازه دهید به طور طبیعی در معرض هوای محیط خشک شود. این پیشنهاد به عنوان یک قاعده کلی در مورد خوابیدن هم صدق می کند و بهتر است قبل از رفتن به رختخواب اجازه دهید موهایتان کمی خشک شود. اگر نمی توانید حمام شبانه را ترک کنید، حتی الامکان چند ساعتی بین حمام و رفتن به رختخواب فاصله بیندازید تا موهایتان خشک شود یا از سشوار استفاده کنید.

- گره خوردن و درهم و برهم شدن موها

اگر در هنگام خواب زیاد سرتان را حرکت می دهید موهایتان گره می خورد و درهم برهم می شود. خوابیدن با موهای خیس این گره خوردگی را تشدید می کند. حتما شما هم از حالت موهایتان بعد از خوابیدن با موهای خیس راضی نیستید. در مقاله دیگری با چند راهکار برای درمان گره خوردگی مو آشنا می‌شوید.

- خشکی بیش از حد مو

خیس بودن موها باعث جداشدن روغن های طبیعی مو از آن شده و در نتیجه موها بیش از حد خشک می شود این خشکی بیش از حد باعث شکنندگی بیشتر موها می شود.

- کدر شدن در اثر خوابیدن با موی خیس

درخشش مو ناشی از رطوبت و روغن طبیعی پوست سر است اما خشک شدن مو به وسیله روبالشی باعث می شود مو رطوبت و روغن طبیعی خود را از دست بدهد و خشک و کدر شود.

- تحریک پوست سر و صورت

حتما شما هم تا به حال تجربه ناخوشایند خارش و تحریک پوست سر را داشته اید و در این گونه موارد مقصر اصلی را شامپو دانسته اید، اما ممکن است علت این حس ناخوشایند خوابیدن با موهای خیس باشد. چون وقتی با موی خیس می خوابیم، محیط گرم و مرطوب به وجود آمده باعث افزایش رشد باکتری ها می شود.

نکات مهم خشک کردن مو و شانه کردن

با موی خود به ملایمت رفتار کنید. غلاف اطراف هر تار مو به سمت پائین رشد می‌کند. هنگام خشک کردن موها با حوله یا شانه و سشوار زدن همیشه از سمت ریشه به سمت نوک مو دست را حرکت دهید تا مو نشکند.

وقتی که مو خیس است شکننده تر است، بنابراین از خشک کردن خشن مو با حوله و شانه زدن و برس کشیدن سفت و سخت باید جدا خودداری کنید.

اگر موهایتان را شستید، صبر کنید تا ۸۰ درصد از موهایتان خشک شوند و بعد برس بکشید.

اگر می‌توانید آبکشی را با آب سرد خاتمه دهید، چرا که این عمل باعث می‌شود کراتین موجود بر روی سطح بیرونی مو صاف شود. لذا موی شما با این عمل صاف تر، درخشان تر و براق تر خواهد شد.

دو بار شامپو کردن پی در پی بی فایده است و همان یک بار کافی است و در واقع بار دوم شستن، بیهوده پوست سر را حساس می کند و باعث ایجاد الکتریسیته در موها می‌شود.

موهایتان را پیش از شست و شو با شامپو برس کنید تا خوب از هم جدا شوند.

شانه نکردن موی خیس


جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


چرا نباید موهای خیس را شانه زد؟

داخل حمام موهای خود را شانه کنید بهتر است. حقيقت: موهای خیس نه تنها سنگین‌تر هستند، بلکه انعطاف بیشتری دارند و حساس‌تر هستند.

هرگز موهای خیس را شانه نکنید!

هنگامی که مو خیس است، در مقایسه با حالت خشک بودن آن از مقاومت کمتری برخوردار است و در صورتی که شما آن را شانه بزنید به دلیل فقدان سبوم

شانه کردن موی خیس ممنوع

یک متخصص پوست و مو گفت: با توجه به اینکه مو یک ارگان زنده است شانه کردن بیش از اندازه باعث تضعیف و ریزش آن می شود.

اشتباهات شانه کردن مو که باعث خرابی ریشه مو میشود !

شانه و برس‌هایی که برای موهای مرطوب طراحی و تولید شدند، معمولا دارای موهای انعطاف پذیر بوده تا از کشیده شدن تارهای موی خیس و مرطوب جلوگیری کنند ...

با موی خیس نخوابید، خطرناک است! نکاتی درباره شانه و خشک ...

به سه دلیل توصیه می شود که حتما موهای خود را خشک کنید و بخوابید و به هیچ وجه با موهای مرطوب یا خیس نخوابید.

علت توصیه به شانه نکردن موهای خیس

شانه کردن موها در حالت خیس، می تواند به رشد موها آسیب برساند.

موهای خیس آسیب پذیرتر از موهای خشک هستند، میزان سبوم( چربی طبیعی پوست ... دقت کنید بهتر ازست قبل از حمام کردن موهای خود را شانه بزنید تا ...

عارضه وحشتناک خوابیدن با موی خیس که احتمالا نمی دانید

بله وقتی با موهای خیس می خوابید، این امکان وجود دارد. شاید فکر کنید این موضوع به خاطر رطوبت موهاست ولی این طور نیست.

چرا خوابیدن با موی خیس خطرناک است

هنگام خشک کردن موها با حوله یا شانه و سشوار زدن همیشه از سمت ریشه به سمت نوک مو دست را حرکت دهید تا مو نشکند. _ از برس مناسب برای هر کاری استفاده کنید. برای صاف ...

نکات کلیدی مراقبت از موی خیس بعد از حمام

پس از خشک کردن موها با شانه گره موهایتان را آرام باز کنید و به یاد داشته باشید، هرگز موی خیس را نبندید.

دیدگاه خود را بیان کنید