تاثیر آب و هوای آلوده بر موها

دود و هوای آلوده ساقه مو را ضعیف کرده و باعث شکنندگی و موخوره می‌شود.

دود و هوای آلوده ساقه مو را ضعیف کرده و باعث شکنندگی و موخوره می‌شود.

تاثیر آب و هوای آلوده بر موها

پنج‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۶۸۸ بازدید

تاثیر آب و هوای آلوده بر موها

افرادی که در کلان شهرها زندگی می‌کنند شاهد بد حالتی و کدری موها و همچنین ضعیف بودن ساقه و ریشه، خشکی و شکنندگی موها خواهند بود.سرب و ذرات سمی مانند روی، مس، مونواکسید کربن نیز در تغییر حالت و رنگ تارهای مو تاثیر زیادی می‌گذارند.ذرات آلوده در منافذ پوست کف سر انباشته شده و با انسداد این منافذ، به لایه‌های عمیق‌تر نفوذ کرده و به ریشه موها آسیب وارد می‌کنند.ماسک و ژل مو می توانند باعث چسبندگی بیشتر آلاینده های موجود در هوا به ساقه موها شوند و آسیب به این عضو را بیشتر و شدیدتر کنند.

تاثیر آب و هوای آلوده بر موها

اثرات آلودگی بر روی موها

خشکی مو

هنگامی که مو در معرض آلاینده های موجود در هوای آلوده قرار می گیرد، با سرعت بیشتری رطوبت خود را از دست می دهد. این امر منجر به کمبود آب در موهای شما شده و درنهایت باعث خشکی، کدر شدن و شکنندگی رشته های مو می گردد.

نازک شدن تارهای مو

مشخص است که آلاینده های تهاجمی موجود در هوا به بافت و کیفیت موهای شما آسیب می رسانند که این آسیب می تواند منجر به نازک شدن تارهای مو شود. نازک شدن تارهای مو باعث می شود تا موها دیگر شادابی و زیبایی روزهای گذشته را نداشته باشند و حتی بستر لازم برای ریزش موها را فراهم می آورد.

ریزش موها

به جرات می توان گفت که ریزش موها یکی از بدترین اثرات آلودگی هوا روی مو می باشد که به سختی می توان با آن کنار آمد. درست است که ریزش مو یک پدیده رایج است، اما هوای آلوده می تواند باعث تشدید ریزش موها شود، به گونه ای که حتی ممکن است منجر به طاسی شود.

موخوره

عناصر مضر و تهاجمی آلودگی هوا روی بافت تارهای مو تأثیر می گذارند و باعث تقسیم شدن انتهای آن می شود. این شکاف در طول زمان افزایش می یابد و در نهایت موهای پوست سر را می شکند که اصطلاحا به آن موخوره می گویند.

شوره سر

یکی دیگر از مشکلاتی که آلودگی هوا برای موها به وجود می آورد، شوره سر بوده که نه تنها آزاردهنده است بلکه وجود این شوره ها روی لباس، تصویر ناخوشایندی را در دید عموم ایجاد خواهد کرد.

خارش و بیماری های پوست سر

آلودگی هوا همچنین می تواند باعث بیماری های پوست سر نیز شود. یکی از رایج ترین این مشکلات، خارش پوست سر می باشد که در بعضی مواقع ممکن است با قرمزی و تحریک پوست نیز همراه باشد.

اثرات آلودگی بر روی موها

چگونه در هوای آلوده از ریزش مو جلوگیری کنیم؟

پوشاندن موها

هنگام ترک خانه، حتما موهایتان را بپوشانید تا از ریزش مو در امان باشید. وقتی مو مستقیما در معرض ذرات ریز قرار می‌گیرد، ذرات سمی موجود در هوا با سرعت بیشتری به مو آسیب می‌رساند.

آبرسانی مو

آلودگی هوا سبب از دست رفتن رطوبت مو و در نتیجه خشکی مو می‌شود. راه حل سریع خرید نرم کننده مو و محصولات آبرسان مانند ماسک، سرم مو و … است.

کاهش تعداد دفعات شستشو مو با شامپو

قرار گرفتن در معرض آلودگی، موها را خشک و ضعیف می‌کند و استفاده زیاد از شامپو باعث بدتر شدن آن می‌شود. در حالت ایده آل، نباید بیش از یک روز در میان به موهای خود شامپو بزنید.

مصرف ویتامین C

یکی از ساده ترین و ایمن ترین راه برای جلوگیری از ریزش مو در اثر آلودگی هوا، مصرف منابع ویتامین C یا خرید قرص ویتامین C است.

استفاده از نرم کننده‌ها

توصیه می‌شود به صورت یک برنامه هفتگی، نرم کنندگی عمیق مو را شروع کنید. خرید کرم نرم کننده و ترمیم کننده مو یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ سلامت مو به شمار می‌آید.

کاهش میزان استفاده از حالت دهنده‌های حرارتی

استفاده از سشوار، اتو مو و دیگر حالت دهنده‌های حرارتی را محدود کنید تا ریزش موهایتان کاهش پیدا کند.

استفاده از شامپو ضد آلودگی

یکی از راهکارهای بسیار موثر خرید شامپو ضد آلودگی است، زیرا هر گونه مواد مضر را از پوست سر و تار موهای شما پاک می‌کند.

راه های جلوگیری از تاثیر الودگی روی مو
جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو و راه های مقابله با آن

تحقیقات اخیر خبر از تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو می دهد. علاوه بر ریزش موها، خشکی، شکنندگی و موخوره هم در هوای آلوده شدت می یابد.

تاثیر آلودگی هوا روی ریزش موها چیست؟ + راه های درمان آن

عناصر مضر و تهاجمی آلودگی هوا روی بافت تارهای مو تأثیر می گذارند و باعث تقسیم شدن انتهای آن می شود. این شکاف در طول زمان افزایش می یابد و در ...

آیا آلودگی هوا باعث ریزش موها می شود؟

ریزش موها تا چه حد طبیعی است؟

تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو

از مه دود و گازهای گلخانه‌ای گرفته تا آلاینده‌ها و آلرژن‌ها، آلودگی هوا از راه‌های مختلفی بر سلامت ما تاثیر می‌گذارد. این نوع آلاینده‌ها ...

آلودگی هوا با موی سر چه می‌کند؟

یک متخصص بیماری‌های پوست و مو با اشاره به آلودگی محیطی هشدار داد: این آلودگی‌ها می‌تواند آسیب‌ جدی بر موی انسان وارد کند که این آسیب‌ها ممکن است به ریزش مو ...

تاثیر آلودگی هوا بر روی پوست و مو

آلودگی هوا به راحتی از طریق اتمسفر، آب و خاک جابجا شده و می‌تواند بر روی محیط زیست روستاها و طبیعتا انسان‌هایی که در آن مناطق زندگی می‌کنند ...

‎تاثیر آلودگی بر پوست · ‎چگونه اثر آلودگی هوا بر پوست...

تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو

آیا آلودگی هوا باعث ریزش مو می شود؟ بر اساس مطالعه ای که اثر گرد و غبار و ذرات سوخت را بر سلول های پوست سر انسان آزمایش کرده است، آلودگی هوا می تواند باعث ...

بررسی تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو و راهکارهای محافظت از آن

اگر از ماسک مو استفاده می کنید، برای گرفتن نتیجه بهتر، بعد از استفاده، موهای خود را در حوله ای آغشته به آب گرم بپیچید (آب اضافه آن را بگیرید).

تاثیر آلودگی هوا بر سلامت موها

تاثیر آلودگی هوا بر سلامت موها تیره رنگ شدن موها ,سلامت و شادابی موها,ریزش موها ,بدحالت بودن موها,ژل مو,ماسک مو,آسیب دیدن موها,تاثیر آلودگی هوا بر موها.

آب و هوا چه تاثیری بر موها دارد ؟

آب و هوا علاوه بر ویژگی های ظاهری مو می تواند بر ریشه و ساختار داخلی ... اما در راه رسیدن باران به سطح زمین، اگر ذرات گرد و غبار و آلودگی در ...

دیدگاه خود را بیان کنید