تاثیر باران اسیدی بر مو

باران اسيدی موجب خشكی مو و جوش و آكنه پوست میشود...

باران اسيدی موجب خشكی مو و جوش و آكنه پوست میشود...

تاثیر باران اسیدی بر مو

پنج‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۸۹۰ بازدید

باران اسیدی و تاثیر باران اسیدی بر مو و پوست

زمانی که آلودگی فسیلی در هوای کلان شهرها یا هر نقطه دیگری به‌وجود آید، باران به‌وجود آمده به صورت اسیدی خواهد بود. علت به‌وجود آمدن ذرات باران اسیدی ترکیبات گروه نیتروژن و گازهای گوگردی است یعنی ترکیب شدن آب موجود با گازهای CO۲ و وجود گوگرد به همراه نیترات باعث پدیده باران اسیدی می‌شود. در زمانی که باران اسیدی شروع به باریدن می‌کند بعد از دقایقی از غلظت آن کاسته خواهد شد، اما در هر صورت همان بارش اولیه نیز مضرات زیادی برای گیاهان و پوست انسان دارد.زمانی که آلودگی فسیلی در هوای کلان شهرها یا هر نقطه دیگری به‌وجود آید، باران به‌وجود آمده به صورت اسیدی خواهد بود.

اصطلاح باران اسیدی به هرگونه بارش باران، برف، تگرگ یا حتی مه که در آن مواد مضری مانند اکسیدهای نیتروژن و گوگرد وجود دارند، اطلاق می‌شود. این دو ماده در اتمسفر با اکسیژن و بخار آب واکنش شیمیایی انجام داده، به صورت نیتریک اسید و سولفوریک اسید در می‌آیند. عامل اصلی این آلاینده‌ها صنایع، حمل و نقل و کارخانه‌های مختلفند که سبب افزایش شدید میزان اسیدیته بارش و آسیب‌ رساندن به انسان‌ها، گیاهان و ساختمان‌ها می‌شوند.

باران‌های طبیعی و سالم دارای pH در حدود ۵ تا ۶ هستند. اگر pH باران از این مقدار کمتر باشد باران را اسیدی می‌نامیم. معمولا pH باران‌های اسیدی حدود ۴ است و البته مواردی نیز گزارش شده که میزانی اسیدی بودن باران به نزدیک عدد ۲ رسیده است. اما حتی این عدد هم باعث نگرانی فوری نیست. سرکه دارای pH ۲.۲ و آب لیمو ترش دارای pH ۲ است. اگرچه آب لیمو ترش یا سرکه چشمان را می‌سوزاند، اما باعث عوارض سوختگی ناشی از مواجهه فوری با اسید نمی‌شوید

قرار گرفتن بیش از حد در معرض باران اسیدی موجب خشكی و شكنندگی موی سر و ایجاد جوش و آكنه در پوست می‌شود. بارانی كه پس از چند روز آلودگی‌ هوا می‌بارد تا حدودی اسیدی است و قرار گرفتن در معرض این باران توصیه نمی‌شود.

باران اسیدی بر موی سر تاثیر نامطلوب دارد و موجب خشكی، شكنندگی و از بین رفتن شفافیت موها می‌شود. در صورت قرار گرفتن طولانی مدت در معرض باران اسیدی امكان ایجاد موخوره نیز وجود دارد.

باران اسیدی می‌تواند بر پوست بدن نیز تاثیر نامطلوب داشته باشد و زمینه را برای جوش زدن و ایجاد آكنه در پوست‌های چرب و تشدید خشكی و اگزما در پوست‌های خشك فراهم كند.

حفظ بهداشت پوست و مو در روزهای بارانی و استفاده از چتر در كاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های پوستی موثر است. به شهروندان توصیه می‌شود در صورت قرار گرفتن در معرض باران اسیدی پس از بازگشت به منزل سطح پوست و مو با مواد شوینده تمیز شود.

پیاده روی در زیر باران های اسیدی یا حتی شنا در دریاچه ای که تحت تأثیر بارش اسیدی قرار گرفته است، خطر بیشتری برای انسان ها از پیاده روی در باران طبیعی یا شنا در دریاچه های غیر اسیدی ندارد.

باران اسیدی و تاثیر باران اسیدی بر مو و پوست

واقعیت این است که نمی‌توان مسئولیت مهار آلودگی را به تنهایی بر عهده شهروندان انداخت. آن‌ها می‌توانند با کاهش سفر‌های غیرضروری با خودرو یا مواردی از این دست نقش کوچکی بازی کنند، اما افزایش استاندارد سوخت خودرو، منع تردد خودرو‌های آلاینده و بازبینی مجوز تولید خودرو‌هایی که مشکل احتراق ناقص دارند و تلاش برای اجرای روش‌های استخراج و پالایش نفت به گونه‌ای که با آلایندگی‌های مستقیم کمتری همراه باشد شاید بتواند بخشی از این مشکل را حل کند.

باران اسيدي موجب خشكي مو
جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


يك متخصص پوست و مو: باران اسيدي موجب خشكي مو و جوش و آكنه ...

باران اسيدي بر موي سر تاثير نامطلوب دارد و موجب خشكي، شكنندگي و از بين رفتن شفافيت موها مي‌شود. در صورت قرار گرفتن طولاني مدت در ...

باران اسیدی چیست و از اثرات مخرب آن چه می دانید؟

اثرات بارش اسیدی بر ماهی و حیات وحش · اثرات باران اسیدی بر روی گیاهان و درختان · اسیدی شدن دوره ای · آلودگی نیتروژن · تاثیر باران اسیدی بر ساختمانها · مضرات باران ...

تاثیر باران اسیدی بر مو

باران اسیدی چه بلایی بر سر انسان می‌آورد؟

آخرین خبرهای سلامت را که شامل موضوعات بهداشت خانواده، روان، تغزیه سالم، زیبایی پوست و مو و موضوعات مختلف سلامتی را در سلامت آخرین خبر ...

به طور طبیعی هم پوست و هم موها میزان مشخصی آب در ساختمان تشکیل ... اگر باران اسیدی باشد، می تواند بر فولیکول های موی سر اثر منفی بگذارد.

باران اسیدی چطور باعث مشکلات تنفسی می‌شود؟

گاهی تصورمی‌کنیم وقتی در مکانی باران اسیدی می‌بارد در صورت برخورد قطرات این باران با پوست بدن دچار سوختگی می‌شویم و یا عوارض پوستی شدید و فوری ...

باران اسیدی چیست و چه بلایی سر ما می آورد؟

دیدگاه خود را بیان کنید