برس های مناسب مو

برس کشیدن مو یکی از مراحل ضروری مراقبت مو است که باعث مرتب شدن موها و افزایش گردش خون در پوست کف سر می‌شود.

برس کشیدن مو یکی از مراحل ضروری مراقبت مو است که باعث مرتب شدن موها و افزایش گردش خون در پوست کف سر می‌شود.

برس های مناسب مو

پنج‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۷۲۶ بازدید

برس مو چیست؟

شانه و برس مو یکی از ساده ترین ابزار برای نگهداری از موها است. از این وسیله برای باز کردن گره مو و همچنین مرتب نگه داشتن موها استفاده می شود. این ظاهر قضیه است اما همین شانه ها و برس های معمولی نقش مهمی در سلامت و حالت مو دارند. چربی یا خشکی موها، موخوره و شکنندگی تارهای مو، وز و گاهی ریزش موها می تواند به علت انتخاب شانه و برس مو نامناسب باشد. در بسیاری از موارد تنها با تعویض شانه می توان وضعیت موها را بهبود بخشید. البته نحوه شانه زدن و برس کشیدن موها نیز اهمیت دارد.

برس کشیدن مو یکی از مراحل ضروری مراقبت مو است که باعث مرتب شدن موها و افزایش گردش خون در پوست کف سر می‌شود. برس کشیدن چربی‌های مفید را از کف سر به ساقه مو می‌رساند و باعث نرمی و درخشش موها می‌شود.

کاربرد انواع برس های مو

برس از آن دسته محصولاتی است که انتخاب درست آن، هم در حالت گرفتن موها تاثیر دارد و هم در کاهش آسیب های وارد شده به موها؛ زیرا انتخاب نادرست می تواند هم باعث آسیب حرارتی به موها شود و هم شکنندگی موها را افزایش دهد و در موها ایجاد وز کند .

انواع برس های مو

انواع برس های مو

برای شانه زدن معمولی مو و باز کردن گره : از برس های پارویی استفاده کنید .
برسی را تهیه کنید که دندانه های انعطاف پذیر دارند و کف آن نیز بالشی است . شانه زدن مو با این نوع برس باعث می شود تا گره های داخل مو راحت تر باز شود و در عین حال صدمه ای به موهایتان وارد نشود.

برای خشک کردن سریع مو : از برس های دندانه دار بادی استفاده کنید .
اگر می خواهید فقط موهایتان را خشک کنید از این برس ها کمک بگیرید. برخی از این برس ها انتهایشان شکاف هایی دارند که باعث می شوند مدت زمان خشک شدن و حالت گرفتن مو نصف شود. برای استفاده از موس مو، این برس ها بهترین انتخاب هستند .

برای مدل دادن چتری ها : از یک برس گرد کوچک استفاده کنید .
برای اینکه حالت دادن موهای کوتاهتر به آسانی مدیریت شود از برس های گرد کوچکی استفاده کنید که دندانه های پر و زیاد دارند. این برس ها بهترین حالت را به چتری شما خواهند داد .

برای حالت دادن موهای بلند : از برس های گرد بزرگ با دندانه های مویی زبر استفاده کنید .
اگر می خواهید موهایتان را در خانه همانند یک سالن آرایشی، حالت دهید، هیچ چیزی بهتر از برس های گرد با دندانه های مویی زبر نیست. دندانه های مویی این برس ها که به صورت پر و کنار هم قرار گرفته اند، فشار زیادی ایجاد می کنند و باعث می شوند هر دسته از مو که سشوار می کشید براق تر و صاف تر شود .

برای فر کردن مو : از برس های گرد سرامیکی استفاده کنید .
اگر می خواهید حالت فر به موهایتان بدهید از برس های گردی استفاده کنید که بدنه آنها سرامیکی است. این قسمت خیلی مهم است، چرا که سرامیک گرما را در خود نگه می دارد و با هر بار سشوار کشیدن آن را به طور مساوی در مو پخش می کند و همانند یک اتوی فرکننده مو عمل می کند .

برس بالش‌دار یکی از بهترین و مناسب‌ترین برس‌ها برای موی فر است. جنس بدنه‌ی این برس‌ها از پلاستیک، چوب یا فلز تشکیل شده است. روی این بدنه، یک کوسن‌ قرار گرفته و روی کوسن، موی برس قرار دارد. همچنین، می‌توان از این برس‌ها برای صاف کردن موی فر استفاده کرد.

برای قسمت کردن موها : از شانه های دم موشی استفاده کنید .
هر زمان بخواهید موهایتان را قسمت بندی کنید یا به راحتی فرق باز کنید یا موهایتان را به هر سمتی که می خواهید مدل دهید، این شانه میتواند به کمک شما بیاید. انتهای این شانه ها طوری طراحی شده اند که از طریق آنها به راحتی و ظرافت می توانید موهایتان را قسمت بندی کنید .

برای حجم دادن به مو : از برس های مخصوص پوش دادن مو استفاده کنید .
می خواهید به ریشه موهایتان کمی حجم و حالت بدهید کافیست موهایتان را بالا برده و با استفاده از این برس از بالا به پایین، روی موهایتان بکشید تا آن را پوش داده و کمی حجم آن را زیاد کنید .

برای حالت دادن و کاهش حجم مو : برس گرد برای فر کردن مو کاربرد نداشته بلکه به مو حالت بخشیده و حجم فر آن را کاهش می‌دهد. با انتخاب نوع مناسب از این برس‌ها، به مدل موی دلخواه خود دست پیدا خواهید کرد. به‌عنوان مثال، می‌توان برای صاف کردن مو از برس‌های گردی که موهای آنها از هم فاصله زیادی دارند استفاده نمود.

برای حالت دادن و موج دار کردن مو : برس دندانه چوبی اگر به‌ دنبال حالت دادن و موج‌دار کردن موهای خود هستید، برس دندانه چوبی مناسب شماست. این برس مانع از وز شدن موها شده و مناسب موهای آسیب‌دیده و شکننده است.

برای صاف کردن موهای فر : برس تونل‌دار یکی از بهترین برس‌ها برای صاف کردن موهای فر است. این برس‌ها، موهای باز و به شکل حرف V دارند. اگر به‌دنبال صاف کردن موهای فر خود هستید، می‌توانید از این محصول استفاده کنید. با استفاده‌ی همزمان از سشوار و برس تونل‌دار، فر موهای شما باز شده و علاوه بر صاف شدن، حجم آنها افزایش می‌یابد.

یکی دیگر از انواع برس موی مناسب صاف و حالت‌دار کردن موهای فر، برس حرارتی است. برس حرارتی شباهت زیادی به برس معمولی داشته اما با برق کار کرده و انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می‌کند. گرما از طریق دندانه‌های برس به مو منتقل شده و گره‌های مو باز می‌شوند. بهتر است از این برس‌ها همزمان با سشوار استفاده کنید. هنگام سشوار کشیدن سطح این برس گرم شده و تکمیل‌کننده‌ی گرمای سشوار است. استفاده از این برس سختی زیادی نداشته و موها در کوتاه‌ترین زمان ممکن صاف می‌شوند.

انواع برس موی مناسب

اینکه بدانید چه برسی برای موهایتان مناسب است، اهمیت زیادی دارد. چنین انتخابی به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله نوع و جنس موها، اندازه موها، نوع کوپ و حالتی که می‌خواهید به آنها بدهید و البته راحتی شما.

اگر تار موهای شما نازک است

موی افرادی که تار موی نازکی دارند کم پشت تر به نظر می‌رسد. اغلب موهایشان صاف است و زود چرب می‌شود. اغلب این افراد نیازی به برس کشیدن مو در خود حس نمی‌کنند با این وجود اگر با یک برس مناسب موهای خود را شانه بزنند تفاوت بسیار زیادی در حجم و بافت موی خود حس خواهند کرد. بهترین جنس برس مو برای این دسته از افراد برس هایی است که دندانه‌ای از جنس موی طبیعی دارند.
این برس ها از موی طبیعی زبر تهیه می‌شوند و الکتریسیته ساکن ایجاد نمی‌کنند. یک برس کشیدن مناسب و اصولی می‌تواند گرد و کثیفی را از کف سر شما برداشته و چربی طبیعی سر شما را در ساقه مو پخش کند. پس به خیال مرتب بودن موهایتان شانه کشیدن را از یاد نبرید.

اگر موهای شما آسیب‌دیده است

موها به دلایل زیادی ممکن است آسیب ببینند. یکی از این دلایل رنگ کردن مکرر مو و یا استفاده مداوم از سشوار و اتو مو است. موی شما نیاز به یک تقویت اساسی دارد و باید بیشتر از هر زمانی از آن مراقبت کنید. شما نیز به برس موی طبیعی نیاز دارید ولی در این مورد هر چه موی به کار رفته در دندانه‌های برس نرم‌تر باشند برای موی شما مناسب‌تر خواهد بود. این برس ها گردش خون را در سر شما تقویت کرده و ساقه موی شما را قوی‌تر می‌کنند.

اگر تار موی شما ضخیم است

تار موی ضخیم شاید موی شما را پرپشت جلوه دهد ولی از طرفی دیگر در حالت دادن مو کار آسانی نخواهید داشت. برس های مویی را فراموش کنید. آن‌ها برای شما مناسب نیستند. برس های دندانه پلاستیکی انتخاب بهتری برای موهای شما هستند. با این برس ها شما می‌توانید موی خود را به سادگی شانه‌زده و گره‌های آن را از هم باز کنید.

اگر موهای شما معمولی است

موهای معمولی نه آن‌قدرها نازک‌اند که کم پشت به نظر برسند و نه آن‌قدر ضخیم هستند که نتوان به سادگی آن‌ها را کنترل کرد. برای موهای میانه بهترین راه‌حل یک پاسخ میانه است. شما می‌توانید از برس های ترکیبی پلاستیک و مو استفاده کنید و این برس ها بهترین شانه مو برای شما هستند. این برس ها کار هر دو برس را برای شما انجام داده و از طرفی به موهای شما آسیب نمی‌رسانند.

اگر موی فر دارید

موی فر پردردسرترین مو برای شانه کشیدن است. آن‌قدرها که این باور در میان مردم به وجود آمده که برس کشیدن این مو می‌تواند اشتباه باشد. ولی شما نباید همه مزایای برس کشیدن را به خاطر سختی این کار از دست بدهید. با یک برس مناسب همه این مشکلات به سادگی قابل حل خواهند بود.

یک برس دندانه درشت و فاصله‌دار چوبی بهترین برس مو برای موهای فر است. این برس ها حالت موی شما را خراب نکرده و فر آن را باز نمی‌کنند. از طرفی به خاطر دندانه چوبی باعث ایجاد الکتریسیته ساکن در موهای شما نخواهند شد.

اگر موی کوتاه دارید

موهای کوتاه غیر فر برای شانه شدن به بهترین برس گرد با دندانه موی طبیعی نیاز دارند. شما با این برس می‌توانید به موهای خود به سادگی حالت داده و حجم آن‌ها را تغییر دهید. برس های استوانه‌ای چربی بهترین برس مو برای شما هستند.

اگر موی وز دارید

موی وز می‌تواند خیلی برای شما دردسرآفرین باشد. مهم‌ترین کار برای جلوگیری از وز شدن موها انتخاب بهترین شانه مو برای موهایتان است. مشکل اصلی موی شما الکتریسیته ساکن است. پس از برس های پلاستیکی یا موی طبیعی برای شانه کشیدن موی خود استفاده کنید. شانه کردن مو در حالت خشک نیز موی شما را وز خواهند کرد پس در حالت کمی نرم دار آن‌ها را برس بکشید.

انواع برس مناسب مو

چگونه موها را شانه بزنیم؟


سادگی شانه کردن مو به ما این اجازه را می‌دهد که خیال کنیم هیچ ظرافت و یا نکته خاصی درمورد آن نیست که باید رعایت کنیم. ولی قطعاً نکاتی هست که نباید از قلم انداخت. حتی بهترین برس مو با استفاده نادرست نمی‌تواند کار خود را انجام بدهد.


نظافت برس را رعایت کنید
حتماً برس را پس از هر استفاده تمیز کنید. موها را از آن درآورید و بشویید. نگذارید پوست مرده موهایتان مجدداً وارد سر شما شده و به موها و پوست سر شما آسیب برساند. هر از چند وقت یک‌بار می‌توانید برس را با شامپو یا محلول نشاسته شست‌وشو بدهید.

شانه زدن موی خیس ممنوع
افرادی که موی فر دارند شاید به این جمله معترض شوند. ولی حتی مو فرفری‌ها با شانه زدن موی خیس به ریشه و پیاز مو آسیب می‌زنند. بهترین کار این است که آب موهای خودتان را با حوله بگیرید و سپس شانه بزنید. آب موها را نچلانید و یا با حوله به آن‌ها فشار نیاورید.

از سشوار نیز برای خشک‌کردن موی کاملاً خیس استفاده نکنید زیرا تبخیر این موها با حرارت بالا به موی شما آسیب خواهد رساند. تنها یک حوله روی موهای خود ببندید و اجازه بدهید تا کار خودش را بکند. اگر موی فر دارید زمانی که دیگر آب از مو نمی‌چکید و صرفاً نم‌دار بود برای شانه کردن آن اقدام کنید.

جهت درست را انتخاب کنید.
موها را به سمت عقب برس نکشید. این کار باعث ریزش موی شما در درازمدت خواهد شد و پیاز موی شما را سست می‌کند. همچنین برای باز کردن گره موها به‌هیچ‌عنوان خشونت به خرج ندهید. موها را بگیرید تا به ریشه آن‌ها فشار نیاورید و گره‌ها را باز کنید.

استفاده صحیح برس مو
جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


بدترین و بهترین برس مو را بشناسید و موهای خود را نابود ...

آن‌ها برای شما مناسب نیستند. برس های دندانه پلاستیکی انتخاب بهتری برای موهای شما هستند. با این برس ها شما می‌توانید موی خود را به سادگی ...

چگونه بهترین جنس برس مو را پیدا کنیم؟

شانه مو باید چه جنسی داشته باشد؟

راهنمای جامع انتخاب برس مناسب برای مو فرفری ها

امروز قصد داریم به بررسی مهم‌ترین نکات در هنگام خرید برس برای موی فر و انواع برس پرداخته و پس از آن بهترین برس‌های مناسب موی فر را معرفی ...

‎مهم‌ ترین نکات هنگام انتخاب... · ‎انواع برس مناسب موی فر · ‎برس تونل‌ دار · ‎برس حرارتی

بدترین و بهترین برس مو کدام است؟

برس های مویی کاملا مناسب موهای نازک است اما به هیچ وجه برای موهای ضخیم، کارایی ندارد. برای مرتب کردن این موها از برس هایی استفاده کنید که دارای دندانه های ...

چطوری برس مو خوب انتخاب کنیم؟

فاصله بین دندانه های شانه یا برس نیز بسیار مهم است بخصوص برای کسانی که موهایشان مجعد و یا موج دار است، شانه و یا برسی برای این افراد مناسب ...

برس و شانه مو - خرید بهترین انواع برس آرایشی، ساده و گرد

برس و شانه مو وسیله های کاملا ساده و ارزان قیمت هستند که اگر به صورت مناسب انتخاب شوند کارهای بزرگی برای جذابی و سلامت موی ما انجام می دهند.

بهترین برس مو زنانه و مردانه در بازار

برس‌های بیضی شکل، برای موهای نسبتا زبر و پرپشت که برخی مواقع نیز گره می‌خورند بسیار مناسب است. گفتنی است این مدل از برس‌ها برای موهای فر و اکستنشن شده هم ...

چگونه بهترین برس مو بازار را انتخاب کنیم؟

با انواع برس‌های مو آشنا شوید، بهترین برس مو برای جنس موهای ...

اگر از برس مناسب موهای خود استفاده نکنید احتمالا نتیجه دلخواهی از برس کشیدن نخواهید گرفت و حتی ممکن است به موهای خود آسیب برسانید.

دندانه های برس در انواع پلاستیکی، چوبی، فلزی، سرامیکی و موی گراز در بازار ... برس مناسب برای مو نه تنها شانه زدن موها را برایتان آسان می کند ...

انتخاب بهترین برس و شانه مو مناسب برای مو

برای موهای نازک، برس هایی که برای افزودن حجم و کاهش وز ایجاد می شوند، سازگارترین نتیجه را دارند. این مدل ها در مدل های خمیده (Vented)، تخت یا پدل، برس موی گراز ...

انتخاب برس مناسب برای مو

در مورد ویژگی های یک برس خوب و مناسب و با کیفیت اطلاعاتی دارید؟ ... زیرا هنگام شانه زدن مو‌ های شما در بین دندانه ها و موهای برس پیچیده و ...

دیدگاه خود را بیان کنید