روش آراف فرکشنال و کاربرد آن

آر اف فرکشنال می‌تواند به عنوان یک روش درمان زیبایی به رفع این مشکل کمک کرده و علائم ایجاد شده در ظاهر پوست به خاطر افزایش سن را برطرف نماید.

آر اف فرکشنال می‌تواند به عنوان یک روش درمان زیبایی به رفع این مشکل کمک کرده و علائم ایجاد شده در ظاهر پوست به خاطر افزایش سن را برطرف نماید.

روش آراف فرکشنال و کاربرد آن

پنج‌شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۱۱ بازدید

با افزایش سن، سطح کلاژن و الاستین پوست کاهش یافته و این شرایط باعث شل شدن پوست و افتادگی آن می‌شود. آر اف فرکشنال یا لیزر RF می‌تواند به عنوان یک روش درمان زیبایی به رفع این مشکل کمک کرده و علائم ایجاد شده در ظاهر پوست به خاطر افزایش سن را برطرف نماید.
لیفت صورت با رادیوفرکانسی به عنوان یک روش درمانی غیرجراحی برای رفع چین و چروک‌ها و رفع عیوب پوست صورت شناخته می‌شود.

در روش آراف فرکشنال انرژی آر اف توسط سوزن های بسیار ریز و ظریف میکرونیدلینگ با قطر ۱۲۰ میکرون از عمق ۲ میلی متری پوست نفوذ می کند و امواج رادیو فرکانسی را به عمق پوست می فرستد که این روش ترکیبی از تکنولوژی آر اف و میکرونیدلینگ است که بدون اینکه تاثیری بر روی پوست بگذارد موجب گرم شدن آن می شود و باعث تحریک کلاژن سازی می شود.این عمل باعث سفتی پوست می شود و تولید الاستین و کلاژن می‌کند که باعث از بین رفتن چین و چروک صورت می شود و پوستی صاف به وجود می آید.یکی از تاثیرات دیگری که دستگاه آر اف دارد این است که بافت های فیبروزی قسمت های آسیب دیده پوست را می سازد. بافت های فیبروزی هم باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می شود.

انواع آر اف کدام است؟

انواع دستگاه آر اف در شکل تک قطبی و دو قطبی ارائه می شود. در آر اف تک قطبی، امواج گرمایی در لایه های عمیق پوست اعمال شده و کاربرد آن اکثرا برای لاغری و کاهش سلولیت است. در آر اف دو قطبی، درمان در لایه های سطحی پوست ایجاد شده و هدف آن، جوانسازی پوست است.

تنوعی که مشکلات پوستی در درمان با RF دارند می توان گفت به ۲ گروه کلی دسته بندی می شوند:

گروه اول: کاربردهایی که رفع و یا کاهش علائم حاصل از پدیده Aging ( افزایش سن) را موجب می شوند یعنی درمان علائم اجتناب پذیر حاصل از افزایش سن (چین و چروک) که منشا بیشتر آنها در لایه های سطحی پوست است.

گروه دوم: کاربردهایی که هدف آنها درمان سلولیت به کاستن چربی ها و ایجاد تناسب اندام است به عبارت دیگر درمان مشکلاتی که منشا آنها بیشتر در اعماق پوست است.

RF توسط ۲ فرآیند جدا از هم موجب جوانسازی پوست می شود:

- اثر فوری که در فیبرهای کلاژن انقباض ایجاد می کند و پوست جمع می شود که این اثر را بلافاصله بعد از RF می توانیم مشاهده کنیم.

- اثر تاخیری که در این روش سلول های کلاژن روند ترمیم را در پیش میگیرند که در اثر تحریک با RF ایجاد می شود و بعد از چند ماه می توان نتیحه آن را دید. انرژی ناشی از امواج رادیوفرکانسی (RF) در لایه‌ی درم باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود. یک پروتئین مهم ساختاری در بافت پوستی که عامل شادابی، قوام سفت و زیبایی پوست شما است. انرژی امواج رادیویی در لایه درم به گرما تبدیل می‌شود و افزایش دما یکی از عوامل تحریکی کلاژن‌سازی است.

آر اف فرکشنال RF

کاربردهای آر اف فرکشنال

سفت کردن و جوانسازی پوست:

آر اف فرکشنال باعث حجم‌دهی، سفت کردن و صاف کردن بافت پوستی می‌شود. به همین خاطر می‌تواند همزمان با از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های صورت، رنگ و بافت سطحی پوست را هم بهبود بخشد.

محو کردن جای زخم، اسکارها و ترک بدن:

عملکرد اساسی آر اف فرکشنال ، تحریک کلاژن‌سازی در بافت پوست است. برای همین بعد از درمان، پوست شما ظاهری سالم‌تر، زیباتر و یکدست‌تر خواهد داشت. آر اف برای از بین بردن جای آکنه و جوش و همچنین ترک‌های ناشی از چاق و لاغر شدن تاثیرات بسیار خوبی دارد.

بهبود منافذ پوستی باز:

اندازه‌ی منافذ پوستی بعد از ۲ تا ۵ جلسه‌ی درمان به شکل چشمگیری کاهش می‌یابد.

سفت کردن غبغب و ناحیه فک:

یکی از کاربرد های مهم میکرونیدل آر اف سفت کردن غبغب و ناحیه فک می باشد این تاثیر آر اف بر پوست، بخصوص در خانم‌ها بسیار چشمگیر است به طوری که بعد از یک یا دو جلسه به وضوح از سفت شدن غبغب و ناحیه فک ابراز رضایت دارند. ارزش این کار وقتی مشخص می‌شود که این اثر را با لیزر لیپولیز مقایسه نماییم. با توجه به اینکه لیزر لیپولیز عمل تهاجمی است و احتمال عوارض نیز وجود دارد، آراف به عنوان یک روش کاملاً غیر تهاجمی و بدون عارضه روش بسیار مناسبی است. آر اف برای سفت کردن پوست گردن نیز عالی عمل می‌کند. با توجه به نازکی پوست گردن می‌توان گفت که آراف برای سفت کردن پوست گردن رقیبی ندارد.

درمان چروک‌های پوستی:

آر اف فرکشنال در درمان چروک‌های پوستی اثر بسیار خوبی دارد. این مطلب برای چروک‌های دور چشم (زیر چشم) بسیار واضح است. این اثر در افرادی که آر اف انجام داده‌اند به حدی است که فقط بعد از گذشت یک ماه از درمان چروک‌های دور چشم خود، شگفت زده می‌شوند!

کنترل بیش از حد ترشح چربی پوست:

از کاربرد های بعدی آر اف فرکشنال، در درمان ترشح بیش از حد چربی پوست (Excessive Sebum Secretion) و درمان منافذ باز پوستی(Enlarged Pores) است. در یک بررسی، کاهش حدود ۸۰-۷۰ درصد ترشح چربی صورت فقط بعد از یک جلسه آر اف مشاهده شده است. تنگ شدن منافذ پوستی معمولاً نسبی است ولی برای اکثر بیماران قابل قبول است.

درمان جوش‌های فعال صورت:

از دیگر کاربردها در روش آر اف می توان به درمان جوش صورت فعال است. وقتی درمان جوش صورت امکان تشدید موقت آن پس از درمان وجود دارد. نکته جالب آن است که در خانم‌های با مشکلات هورمونی، ممکن است در سنین ۴۰-۳۰ سال هنوز جوش صورت وجود داشته باشند. وقتی برای جوانسازی صورت آر اف انجام می‌دهند از کاهش جوش‌های صورت بسیار ابراز رضایت می‌کنند.

درمان تعریق بیش از حد:

یکی از جالب‌ترین کاربردهای آر اف درمان تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل است. در بررسی‌های انجام شده این اثر، طولانی مدت است ولی بر اساس مکانیسم اثر شاید دائمی هم باشد. برای افرادی که از بوی بد عرق هم شکایت دارند این درمان مفید است.

درمان ترک‌های پوستی:

این تکنولوژی در درمان ترک‌های پوستی (striae) نیز اثر فوق‌العاده‌ای دارد به طوری که شاید بتوان گفت بهترین روش درمان استریا، آر اف است. البته این اثر نسبی است به این معنی که ترک‌های پوستی به طور کامل از بین نمی‌روند ولی وضوح کمتری پیدا می‌کنند. با این وجود خطوطی که روی استریا ایجاد شده است کاملاً از بین می‌رود.

آر اف فرکشنال

جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


آر اف فرکشنال چیست، کاربردها، هزینه، مزایا و عوارض

آر اف فرکشنال چیست، کاربردها، هزینه، مزایا و عوارض. یکی از دستگاه های عالی برای زیبایی پوست شما، دستگاه آر اف فرکشنال است. این دستگاه با استفاده از لیزر RF ...

آراف فرکشنال چیست؟مزایا و معایب آراف فرکشنال. RF فرکشنال ( اسکارلت) | زیبایی. یک روش بسیار پیشرفته در جوانسازی آر.اف فرکشنال (نوع پیشرفته رادیوفرکوئنسی) است ...

آر اف فرکشنال (RF Fractional) - اثرات آن بر جوانسازی پوست ...

آر اف فرکشنال یکی از دستگاه‌هایی است که به منظور زیبایی و رفع ایرادات پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این دستگاه از لیزر RF جهت جوانسازی ...

جوانسازی پوست صورت با لیزر آر اف فرکشنال ( RF Fractional )

نتایج، مزایا و هزینه آر اف فرکشنال در کلینیک خانه سفید ... روش آر اف فرکشنال (Fractional RF) یکی از مدرن‌ترین روش‌های جوانسازی پوست است. ... اندولیفت چیست ؟

‏آر اف فرکشنال چگونه کار می‌کند؟ · ‏۲. فعال‌کردن فیبروپلازی · ‏کاربردهای آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال و کاربرد آن چیست؟

آر اف فرکشنال ، آر اف فرکشنال چیست؟ کاربردهای آر اف فرکشنال ، مراحل انجام RF Fractional ، مزایای فرکشنال RF ، جوانسازی پوست صورت با آر اف ، لیفت صورت.

آر اف فرکشنال سوزنی | RF صورت

آر اف فرکشنال چیست و چگونه انجام می شود؟ آر اف فرکشنال سوزنی، روشی است که با اثر گذاری بر دو لایه اپیدرم و لایه میانی پوست باعث جوانسازی پوست شده و عارضه ها ...

آر اف فراکشنال چیست؟ آر اف فراکشنال جزء روش های غیرتهاجمی در عرصه ی جوانسازی پوست می باشد و باعث تحولی عظیم را در این عرصه شده است.

8 کاربرد آر اف فرکشنال

مهمترین کاربرد آر اف فرکشنال در سفت کردن پوست و درمان شلی پوست است. در واقع آر اف فرکشنال صورت، این قابلیت را دارد که یک لیفتینگ بدون جراحی.

دیدگاه خود را بیان کنید