اسید تراپی پوست و فواید شگفت انگیز آن در درمان لک و جوش

اسیدها نوعی عنصر مراقبت از پوست هستند که اغلب برای لایه برداری استفاده می شوند. ...

اسیدها نوعی عنصر مراقبت از پوست هستند که اغلب برای لایه برداری استفاده می شوند. ...

اسید تراپی پوست و فواید شگفت انگیز آن در درمان لک و جوش

پنج‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۴۱۱ بازدید

اسیدتراپی پوست روشی است که در آن به مراقبت از پوست پرداخته می شود و درمان بسیاری از مشکلات پوستی مانند: آکنه، لکه و چین و چروک ها در این روش امکان پذیر است. در این روش لایه برداری پوست انجام می شود و سلول های مرده سطح پوست برطرف می شوند که در نهایت جوانسازی پوست انجام می گردد.

اسید درمانی برای کاهش آکنه با لایه برداری پوست و تمیز نگه داشتن منافذ معروف است. هنگامی که روی پوست قرار می گیرد، برخی از اسیدها ممکن است با کمک به پوست در زدودن سلول های مرده از لایه بالایی و با کاهش قرمزی و تورم (التهاب) عمل کنند. این کار باعث کاهش تعداد جوش های ایجاد شده و تسریع بهبودی می شود.

اسید تراپی پوست

اسید هایی که در ترکیبات محصول های مورد استفاده برای هر گروه از پوست ها بیشتر به چشم میخورند:

انواع اسيدها

AHA : (محلول در آب - آلفا هیدروکسی اسید ( AHA) از نوع اسیدهای حلال در آب که از عصاره میوه های قنددارگرفته شده است )
- انواع پوست ها به جز پوست های حساس،مناسب لک ،چروک

BHA : (محلول در چربي - بتا هیدروکسی اسید (BHA) کاربرد موثر این نوع اسید ها در از بین بردن سلولهای مرده و چربی اضافی پوست ، برای کسانی که از آکنه و جوش و مضرات آفتاب آسیب دیده اند)
- براي پوستهاي چرب و جوشدار و داراي كمدون ، نفوذ عميق و زيادتر از AHA

PHA : (محلول در آب- پلی هيدروکسی اسيد سبب تقویت عملکرد سد دفاعی پوست شده و اثرات ضد پیری دارد. همانند اسیدهای شکر – لاکتوبیونیک اسید ( بدست آمده از لاکتوز اکسید شده) و گلوکونیک اسید ( بدست آمده از گلوکز اکسید شده) )
- پوستهاي حساس ،نفوذ پذيري زياد آبرساني و بازسازي سلولي

انواع اسيدها مناسب برای کدام نوع پوست :

پوست های مستعد آکنه : آزلائیک اسید ، سالیسیلیک اسید ،گلیکولیک اسید ،لاکتیک اسید ، ماندلیک اسید.

پوست های در حال بلوغ : گلیکولیک اسید ، لاکتیک اسید ، آسکوربیک اسید ، فرولیک اسید.

پوست های در حال از دست دادن رنگدانه : کوجیک اسید، گلیکولیک اسید ،لاکتیک اسید، آزلائیک اسید، لینولئیک اسید، آسکوربیک اسید ، فرولیک اسید

انواع مختلف دسته AHA

اسید لاکتیک

اسید لاکتیک از شیر و سایر منابع گیاهی جایگزین تهیه شده است و برای نرم کنندگی و آبرسانی گزینه مناسبی است.اسید لاکتیک را باید به عنوان یک نوع اسید معرفی کرد که بسیار کمیاب است و تحت عنوان یک لایه بردار و مرطوب کننده پوست در اسیدتراپی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن اسید لاکتیک برای صاف کردن پوست نیز بسیار مفید است و از آنجایی که یک اسید بسیار ملایم است معمولا برای افرادی در اسید تراپی پوست از این نوع اسید استفاده می شود که دارای پوست حساسی باشند.

اسید سیتریک

این اسید از انواع مرکبات برای لایه برداری و از بین بردن سلولهای مرده پوست بسیارموثر است.اسید سیتریک به صورت طبیعی در مرکباتی مانند: لیمو یافت می شود و از انواع اسید برای اسید تراپی پوست است زیرا دارای انتی اکسیدان های بسیار زیادی است و علائم پیری پوست و آسیب های ناشی از آفتاب را کاهش می دهد.

اسید فیتیک

حبوبات و دانه ها منبع این AHA با خواص آنتی اکسیدانی هستند. آنچه در مورد این ترکیبات AHA مشترک است این است که آنها در ایجاد سطح صاف در سطح پوست خوب عمل می کنند.

اسید گلیکولیک

این اسید از عصاره نیشکر گرفته شده است و با هدف پاکسازی پوست از سلول های مرده است. این اسید را می توان یکی از عوامل ضد پیری پوست در نظر گرفت که وقتی از آن برای اسید تراپی پوست استفاده می شود، خطوط ریز پوستی از بین می روند و آکنه و لکه های پوستی درمان می شوند. اسید گلیکولیک برای انواع پوست قابل استفاده است و از آن در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود. همچنین برای از بین بردن خطوط ریز و چروک، منافذ باز پوست، آکنه نیز بسیار کارساز است. این اسید برای پوست های حساس لازم است با احتیاط انجام شود.

اسید ماندلیک

این اسید سبک با ترکیب با سایر لایه بردارها برای روشن شدن پوست، از بین بردن لکه های تیره و ایجاد پوست صاف موثر است. رطوبت رسانی فوق العاده ای برای پوست به همراه دارد.اسید ماندلیک از بادام تلخ تهیه می شود و برای درمان آکنه، لایه برداری پوست و درمان آسیب های ناشی از خورشید از این نوع اسید در اسید تراپی استفاده می شود.معمولا استفاده از این نوع اسید برای لایه برداری های سطحی تر پوست توصیه می شود و به کار گیری آن کمتر پوست را تحریک می کند که به همین دلیل استفاده از آن برای پوست هایی که معمولا مستعد لکه های برگشت پذیر هستند، مناسب تر می باشد.

نوع دسته BHA

سالیسیلیک اسید

این نوع اسید از گیاه بید گرفته شده است و سلولهای مرده پوست را به صورت ریشه ای پاک می کند. برای پوست های ترک خورده و چرب بسیار مناسب است. این نوع اسید به از بین رفتن آکنه، لایه برداری پوست و درمان موضعی جوش ها کمک می کند که علاوه بر این موارد مزایای دیگری نیز دارد.

اسید تراپی پوست

و نمونه اسید های دیگر:

اسید آزلائیک

آزلائیک اسید را در واقع می توان به عنوان یکی از موثر ترین درمان ها برای آکنه معرفی کرد. این اسید منافذ پوستی را تمیز نگه می دارد و باعث می شود که باکتری ها از بین بروند و التهابات کاهش پیدا کنند.در درمان ملاسما نیز موثر است. ملاسما نوعی بیماری است که با لکه های تیره پوست مشخص می شود و اغلب در اثر آفتاب و در دوران بارداری ایجاد می شود.اسید آزلائیک چیزی فراتر از یک لایه بردار است و روند رنگدانه را در پوست قطع می کند. به طور خاص، ماده تشکیل دهنده آنزیم تیروزیناز را که در تولید ملانین نقش دارد، مهار می کند و با کاهش ایجاد رنگدانه، تغییر رنگ با گذشت زمان از بین می رود.

اسید کوجیک

اسید کوجیک با استفاده از باکتری هایی که در تخمیر برنج مورد استفاده قرار می گیرند، تولید می شود و از خاصیت سفید کنندگی و ضد پیری بسیار بالایی برخوردار است اما از طرف دیگر در مقایسه با سایر اسید های مورد استفاده در اسید تراپی بیشتر باعث تحریک پوست می شود.

از آنجا که اسید کوجیک باعث مهار تیروزیناز می شود (که مسئول تولید ملانین، رنگدانه موجود در پوست است)، این ماده به محصولاتی اضافه می شود که ادعا می کنند پوست را روشن می کنند و درخشندگی بیشتری دارند اما به اندازه هیدروکینون (HQ)موثر نیست.

اسید آسکوربیک

یکی دیگر از انواع اسید برای اسید تراپی پوست، اسید آسکوربیک است که از ویتامین سی حل شده در آب به دست می آید و به این دلیل که دارای اثرات ضد پیری است از آن برای اسید تراپی پوست استفاده می شود.همان ویتامین C می باشد. اسید اسکوربیک یک آنتی اکسیدان قوی است (به این معنی که از پوست در برابر حملات محیطی مانند آلودگی محافظت می کند)، تولید رنگدانه ها را مهار کرده و کلاژن را تحریک می کند.

اسید الاژیک

دانشمندان این ترکیب گیاهی را از توت، انار یا آجیل می گیرند و مانند آزلایک، به عنوان یک روشن کننده پوست شناخته شده است. در حقیقت، در تحقیقی که در این باره منتشر شده است، ترکیبی موضعی حاوی 0.5 درصد الاژیک و 0.1 درصد اسید سالیسیلیک به همان اندازه یک محصول هیدروکینون 4 درصد در کاهش رنگدانه موثر بود. هیدروکینون به عنوان ماده استاندارد طلا برای درمان لکه های تیره در نظر گرفته شده است، اما نگرانی هایی در مورد عوارض جانبی احتمالی مانند خشکی و تحریک وجود دارد. به همین دلیل ، بسیاری از مردم می خواهند به گزینه های جایگزین اما فقط موثر مانند اسید الاژیک روی بیاورند.

اسید اولئیک

اسید اولئیک را می توان از روغن هایی مانند: روغن زیتون، روغن آووکادو و شتر مرغ تهیه کرد که این نوع اسید در واقع به عنوان یک اسید واقعی شناخته نمی شود زیرا این نوع اسید در روغن های چرب به تری گلیسیرید تبدیل می شود. در کل اسید اولئیک دارای خاصیت روشن کنندگی پوست، ضد پیری، مرطوب کنندگی و مبارزه با رادیکال های آزاد است که باعث باز شدن منافذ پوست می شود و به این شکل مراقبت از پوست به شکل راحت تری انجام می شود.

اسید تراپی پوست

جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


اسید تراپی با اسیدهای مفید برای پوست

اسید تراپی اصطلاحی پزشکی نیست، ولی استفاده از اسیدهای مفید برای مراقبت از پوست در زبان فارسی این‌گونه مصطلح شده است.

فرولیک اسید: این اسید آنتی‌اکسیدانی است که ...

تری‌کلرواستیک اسید: این اسید برای لایه‌برداری ...

لیپوئیک اسید: ترکیب آنتی‌اکسیدانی این اسید ...

اسید تراپی پوست

لایه برداری پوست و درمان جای جوش با TCA تراپی

تری کلرواستیک اسید TCA یک روش درمانی برای جای جوش و بهبود ظاهر پوست است که جزو دسته بندی های لایه برداری شیمیایی قرار می گیرد.

اسید تراپی پوست چیست

روش های بسیار کارآمدی با استفاده از تنظیم اسیدیته پوست ( اسید تراپی ) وجود دارند که نتایج حیرت انگیزی را با کمترین دردسر درپی دارند .

دوره جامع اسید تراپی پوست

اسید تراپی پوست صورت : کدام اسيد مناسب روتين مراقبت از ...

کدام اسيد برای اسید تراپی پوست صورت مناسب روتين مراقبت از پوست شماست؟جاى دادن اسیدهای مناسب در روتين زیبایی می تواند برای رفع نگرانی هایتان.

اسیدها ترکیبات معجزه آسایی هستند که برای پیلینگ صورت، مبارزه با آکنه، جوش زیر پوستی، چین و چروک، لکه های پیری، زخم ها، ناهمواری پوست، و سلامتی ...

لایه برداری پوست چیست و برای لایه برداری پوست چه کنیم

انواع لایه بردارهای شیمیایی. آلفا هیدروکسی اسیدها (AHA). این اسیدها شامل گروهی از اسیدهای محلول در آب هستند که معمولاً از میوه‌های ...

اسید تراپی چیست | آموزش اسید تراپی پوست

فیلم اسید تراپی پوست و هر آنچه در مورد آن باید بدانید را در این آیتم مشاهده کنید. همچنین با بهترین مدرس و متخصص پوست و زیبایی آشنا خواهید ...

آنزیم تراپی پوست چیست و چه مزایایی برای پوست دارد؟ - ...

آنزیم تراپی پوست روشی شگفت انگیز در جوانسازی و درمان مشکلات پوستی است. ... ماست موجود در ماسک به خنک شدن و آبرسانی پوست کمک می کند و اسید ...

دیدگاه خود را بیان کنید