غبغب چیست و علل آن

غبغب اصولا به تجمع چربی در ناحیه ساب‌منتال یا آرواره‌ای گفته می‌شود بروز غبغب ناشی از افتادگی عضلات و همچنین افتادگی صورت و گردن است...

غبغب اصولا به تجمع چربی در ناحیه ساب‌منتال یا آرواره‌ای گفته می‌شود بروز غبغب ناشی از افتادگی عضلات و همچنین افتادگی صورت و گردن است...

غبغب چیست و علل آن

پنج‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۳۰۹ بازدید

غبغب برجستگی ای زیر چانه است که با حالتی معمولاً آویزان زیر چانه ایجاد می شود. بروز غبغب ناشی از افتادگی عضلات و همچنین افتادگی صورت و گردن است.

غبغب اصولا به تجمع چربی در ناحیه ساب‌ منتال یا آرواره‌ای گفته می‌شود. با اینکه غبغب از نشانه و علائم چاقی است اما در افراد متناسب و لاغر نیز دیده می‌شود.

از دیگر دلایل ایجاد غبغب می‌توان به: افزایش سن، ژنتیک و عدم مراقبت مناسب از پوست و کمبود ویتامین و پروتئین‌های مفید برای ایجاد حالت ارتجاعی عضلات و پوست گردن و یا حتی بیماری اشاره کرد.

علل غبغب

عوامل ارثی و ژنتیکی

- در بسیاری از افراد به دلایل ارثی و ژنتیکی غبغب ایجاد می شود که این امر نتیجه تجمع لایه ای از چربی در ناحیه تحتانی صورت به صورت مادرزادی است. بسیاری از افرادی که برای درمان غبغب مراجعه می کنند به دلایل ارثی با این مشکل مواجهند. این عوامل وراثتی می توانند بر نحوه ذخیره چربی در بدن تاثیر بگذارند.

گاهی نیز به لحاظ آناتومی و استخوان بندی فرد، ساختار استخوان فک به گونه ای است که سبب ایجاد جلوه غبغب می شود. افرادی که به دلایل ژنتیکی با مشکل غبغب مواجهند، حتی پس از رژیم های لاغری و تمرینات مربوط به لاغری غبغب و به کار بردن روش هایی که به عنوان رفع غبغب در خانه شناخته می شوند، این معضل از بین نمی رود و از بین بردن آن عملاً با روش های خانگی در اکثر موارد بی نتیجه خواهد ماند.

افزایش سن

- با بالا رفتن سن، متابولیسم (سوخت و ساز بدن) کاهش پیدا می کند. کاهش سوخت و ساز باعث کم حجم شدن عضلات بدن می شود؛ در نتیجه آن، استخوان‌ها ضعیف می شوند و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این امر باعث به وجود آمدن غبغب می شود. با تحلیل رفتن بافت چربی زیر پوست و کلاژن پوست (که سبب قوام و کشیدگی ظاهر گردن می شود) غبغب آویزان می شود و سن افراد را بیشتر از واقعیت نشان خواهد داد که یکی از شایع ترین شکایات بسیاری از افراد دارای غبغب است.

ضعیف شدن عضلات بدن

- گاهی عضلات بدن (از جمله عضلات صورت و گردن) دچار ضعف می شوند که این امر فارغ از سن و یا وزن افراد اتفاق می افتد. به همین دلیل است که گاهی افراد لاغر نیز با مشکل غبغب مواجه هستند. تغذیه نامناسب، وجود برخی بیماری ها مانند کم کاری تیروئید، ضعف غدد فوق کلیوی، نداشتن فعالیت و عدم تحرک از علل ضعیف شدن عضلات هستند.

کم کاری تیروئید

- کم کاری تیروئید یکی از علل بروز چاقی و همچنین بروز غبغب در فرد است.

کمبود ویتامین و پروتئین در بدن

- ویتامین ها و پروتئین ها در حفظ حالت ارتجاعی پوست و الاستیسیته نقش دارند. ویتامین های گروه ب و پروتئین کلاژن مهم ترین عوامل زیبایی پوست و حفظ حالت کشسانی پوست هستند.

چاقی

- عادت های غذایی نادرست در زندگی و رژیم غذایی پرچرب باعث تجمع چربی در بافت های مختلف بدن از جمله در ناحیه غبغب می شود. رژیم غذایی مناسب و دوری از عادت های غذایی نادرست در کاهش تجمع چربی نقش مهمی دارند.

عادت های نادرست در سبک زندگی

- عادت به پایین گرفتن سر و چانه به سمت پایین یکی از علل مهم ایجاد غبغب است. با ایجاد فشار مداوم به ناحیه زیر چانه، غبغب ایجاد می شود.

علل غبغب

خدمات رفع غبغب را در سالن تخصصی مریم فریدونی تجربه نمایید ما این شرایط را برای شما مشتریان عزیزمان فراهم می نماییم.

جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


علل ایجاد غبغب چیست و چگونگی آنرا رفع کنیم؟ - ریزش مو

ورزش های مخصوصی برای تقویت عضلات پلاتیسما، گردن و صورت وجود دارد که با انجام آن ها می توانید از ایجاد غبغب جلوگیری کنید که در اینجا به شما آموزش می دهیم.

علت غبغب و روش های درمان آن

همچنین با افزایش و انقباض پوست، نوسانات وزن می‌تواند غبغب ایجاد کند. داشتن چربی اضافی در ناحیه گردن با خطرات خاصی همراه است، به ویژه اگر به دلیل چاقی باشد.

علت غبغب؛ بیماری که غبغب رو بزرگ میکنه!

با علل متفاوت ایجاد غبغب آشنا شوید. غبغب یکی از علائم اضافه وزن یا چاقی است و همچنین می تواند به دلیل یک رژیم غذایی ضعیف اتفاق بیفتد البته همیشه هم مربوط به ...

از علل ایجاد غبغب تا روش های درمان آن

غبغب در زیبایی افراد تاثیر بسزایی دارد و وجود آن مشکلاتی در زیبایی افراد ایجاد کند،افتادگی، آویزانی و پری ناحیه زیر چانه را غبغب می گویند.

آیا عمل غبغب با بیهوشی انجام می گیرد؟

آیا ازبین بردن غبغب به روش ساکشن موثری است؟

علل ایجاد غبغب و راههای درمان آن

داشتن غبغب مشکلی است که هم زنان و هم مردان می‌توانند با آن مواجه شوند. این اختلال باعث می‌شود که از جذابیت چهره‌ی فرد کم شود، مخصوصا وقتی که ...

غبغب: علل، علائم و درمان

علت عمده ایجاد غبغب بالا رفتن بیش از حد وزن و داشتن سبک زندگی ساکن و غیرفعال است. اما با بالا رفتن سن هم، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست ...

غبغب چیست و روش های درمان آن کدامند؟

علل ایجاد غبغب چیست ؟ · روش رفع غبغب. فیلرها; لیفت گردن; اولتراپی; پرتودرمانی · سایر درمان‌ها · دستگاه از بین بردن غبغب · چربی گردن · روش‌ های خانگی ...

غبغب چیست؟

علت به وجود آمدن غبغب چیست؟

با این روش ها غبغب خود را از بین ببرید

غبغب در واقع مشکلی است که به دلیل تجمع چربی در ناحیه بین چانه و گردن ایجاد می شود. بسیاری از مردم بر این اعتقاد هستند که غبغب تنها در افراد ...

لیفت یا درمان غبغب با روش های بدون جراحی

همچنین اگر در اثر کاهش وزن چربی‌های غبغب از بین رفته اما پوست آن جمع نشده، شما کاندید مناسبی برای لیفت غبغب هستید. علاوه بر این موارد لیفت غبغب ...

آیا روشی برای جلوگیری از ایجاد غبغب وجود دارد؟

بهترین روش برای لیفت غبغب کدام است؟

علل ایجاد غبغب. عوامل متعددی موجبِ ایجاد غبغب می‌شوند، از جمله چاقی و ازدیاد وزن. افزایش سن نیز می‌تواند مؤثر باشد. با پیر شدن بدن، پوست ...

دیدگاه خود را بیان کنید