ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ,سالن تخصصی مریم فریدونی,مریم فریدونی,ماساژ سنگ ,ماساژ ورزشی,ماساژ درمانی سنگ داغ

سالن تخصصی مریم فریدونی با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 | ماساژ سنگ داغ را برای شما هموطنان عزیزمان فراهم می نماید تا ساعات خوش و لذت بخشی را برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد.

جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ | ۲۲:۱۱ ۰ نظر ۶۶۳ بازدید

از دیرباز ماساژ از بهترین راه‌ها برای رسیدن به آرامش بوده و یکی از بزرگترین نعمت های خداوند است که سالن تخصصی ماساژ مریم فریدونی این شرایط آرامش بخش را برای شما هموطنان عزیزمان فراهم می نماید تا ساعات خوش و لذت بخشی را برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد.

از این رو جهت رزرو ساعت و روز ماساژ در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم

تاریخ استفاده از سنگ‌های داغ برای درمان بر می‌گردد به زمانی که بومیان آمریکا سنگ‌ها را با آتش برای دردهای عضلانی گرم می‌کردند. ماساژ درمانی مدرن با سنگ داغ، توسط ماری نلسون، ماساژ تراپیست آریزونا اعتبار بخشیده شد. کسی که روش سنگ درمان (Lastone Therapy)را به عنوان تکنیکی مجتمع از سنگ داغ و ماساژ درمان کننده توسعه بخشید.

ماساژ سنگ داغ (Hot stone massage) ماساژ آرامش بخش با استفاده از سنگ‌های داغ است. در این نوع ماساژ از سنگ‌های آتش فشانی داغ شده که وزن‌های مختلفی هم دارند، استفاده می‌شود. این سنگ‌ها تاثیر قابل ملاحظه‌ای در نرم شدن بافت‌های بدنی، از بین رفتن گرفتگی‌ها و تنش‌های عمیق عضلانی دارد. علاوه بر این گرمای سنگ‌های داغ روی ستون فقرات بدن تاثیر گذاشته و سیستم اعصاب مرکزی را آرام می‌کند.
ماساژ سنگ داغ توسط سنگ‌های خاص ( سنگ‌های آتشفشانی، مرمر و سالت ، بازالت که سرشار از آهن است و حرارت را در خود نگه می دارند و سنگ‌های رودخانه ای که صاف و صیقلی هستند ) که خاصیت نرم کنندگی و ضد عفونی کنندگی را دارند انجام می‌شوند. ابتدا این سنگ‌ها با استفاده از هیتر برقی در دمای بین ۱۲۰- ۱۵۰ قرار می‌گیرند و گرم می شوند و سپس بر روی کمر یا هر قسمت از بدن فرد قرار می‌گیرند. این سنگ‌های گرم به بدن آرامش می‌دهند و باعث شل شدن عضلات می‌گردند. گرمای این سنگ‌ها، اثرات زیادی را روی بدن انسان دارد.

ماساژ سنگ داغ

ماساژور با بهره‌گیری از تکنیک‌های ماساژ روغن، این سنگ های داغ را بر روی نقاط کلیدی بدن قرار می دهد نقاط ممکن است بسته به مناطق تنش عضلانی و سابقه سلامتی مشتری متفاوت باشند. با این وجود به طور کلی سنگ‌ها در مناطق زیر قرار داده می‌شوند:

- در دو طرف ستون فقرات

- در کف دست‌ها

- روی پاها و شکم

- ممکن است سنگ‌های کوچکی بین انگشتان پا یا پیشانی قرار داده شوند.

ماساژور به منظور نفوذ گرما در اعماق ماهیچه‌های تنش‌زا سنگ‌ها را به آرامی بر روی سطح پوست فشار می دهد. در ماساژ سنگ داغ ، علاوه بر کنترل دمای سنگ ها، از روغن ماساژ مخصوص به منظور افزایش چسبندگی سطح استفاده می شود. در حالی که سنگ‌ها در جای خود قرار دارند ماساژور از حرکات کششی برای حرکت دادن سنگ‌ها در طول عضلات استفاده می‌کند. . بعد از برداشتن آنها، ماساژور از تکنیک‌های ماساژ سوئدی در پشت، پاها، گردن و شانه‌ها استفاده می‌کند. ماساژور پس از اتمام این مراحل، سنگ مرمر یخ را بر روی برخی نقاط قرار می‌دهد، تا تعادل گرما و سرما را در بدن ایجاد کند.

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ از روش‌های موثر درمان می‌باشد. قرار دادن سنگ‌ها به تنهایی نمی‌تواند معجزه کند ولی با استفاده از تکنیک‌های ماساژ می‌تواند تاثیر زیادی بر روی درمان بیماری‌ها داشته باشد. تکنیک مناسب باید بر اساس نیاز و شرایط خاص بدن فرد انجام شود.

از مهم ترین و اساسی ترین فواید ماساژ سنگ داغ عبارتند از:

آرامش ذهنی و رفع استرس

ماساژ سنگ داغ این نیرو و انرژی را به شما می دهد که با تنش های روحی و استرس و اضطراب خود مقابله کنید. جالب است بدانید که بسیاری از افراد در طول ماساژ به خواب می روند که می توان گفت دلیل این امر دور شدن از استرس و تشویش های ذهنی می باشد. تحقیقات نشان می دهد که ماساژ درمانی به خصوص به روش ماساژ سنگ داغ استرس و اضطراب را کاهش داده و به سلامتی قلب و عروق کمک می کند.

بهبود گردش خون

در روند درمانی ماساژ سنگ داغ رفته رفته که گرمای سنگ ها به عروق و بافت های درونی بدن نیز نفوذ می یابد، رگها و عروق خونی بازمی شوند و سیستم گردش خون بدن عملکرد بهتر و منظم تری خواهد داشت و اکسیژن رسانی به ماهیچه ها و سایر قسمت های بدن نیز بهتر و بیشتر صورت می گیرد و موجب درمان و رفع گرفتگی ها و درد و خستگی های بدن می شود.

رفع گرفتگی و اسپاسم عضلات

با گذشت تایم کوتاهی از شروع ماساژ سنگ داغ، کار حرفه ای ماساژور شروع می شود و به طور عمیق تر و موثرتری عضلات گرفته و اسپاسم شده را ماساژ می دهد. عضلات اسپاسم شده در ابتدا بسیار سفت و خشک هستند و مانع از روند سریع ماساژ درمانی می شوند، اما پس از مدتی سنگ های داغ موجب شل شدن و ریلکسی عضلات شده و خستگی را از تن به در می کنند. شاید تجربه کرده اید که عضلاتی که دچار گرفتگی و اسپاسم می شوند درد زیادی را در بدن ایجاد می کنند و ممکن است باعث مختل شدن کار و فعالیت های روزانه ی فرد شوند، در این حالت ماساژ سنگ داغ بهترین گزینه جهت تقویت آرامش و نیروی عضلات و مفاصل بدن بوده و دردهای ناشی از گرفتگی عضلانی را سریعا رفع کند.

کمک به انعطاف مفاصل

توجه داشته باشید که در پی گرفتگی عضلات ممکن است تنش و گرفتگی مفاصل اتفاق بیفتد که دردسرساز می باشد و چه بسا ممکن است فرد را از کارهای روزمره ی خود نیز ناتوان کند. از این رو ماساژ سنگ داغ به شدت به افرادی که با اختلالات و تنش های مفصلی درگیر هستند، توصیه می شود.

تجربه ی خوابی بهتر و راحت تر

در دنیای پر استرس و پر تنش امروز، شاید خواب عمیق و راحت برای بسیاری از افراد یک رویا و آرزو شده باشد و شب را تا دیروقت بیدار می مانند و در طول شبانه روز کمتر از مقدار نرمال که ۷ تا ۸ ساعت است، بخوابند. تجربه ثابت کرده است که ماساژ سنگ داغ تاثیر فراوانی بر منظم شدن ساعات خواب دارد و خوابی راحت وبا آرامش را به خصوص در افراد مسن به ارمغان می آورد.

کمک به درمان بیماری‌ها

این درمان به افراد مبتلا به فشار خون بالا، آرتریت و سایر اختلالات کمک بسیاری می‌کند.

ترمیم جراحت‌ها

با ماساژ سنگ داغ می‌توانید زخم‌ها و جراحت‌های بدنتان را زودتر ترمیم دهید.

بدن شما را احیا می‌کند

این ماساژ به واسطه دفع سم‌های بدن و افزایش انرژی موجب احیا شدن دوباره کل بدن می گردد.

ماساژ سنگ داغ

- ماساژدرمانی سنگ داغ برای بانوان باردار، کودکان، افراد مبتلا به سرطان، دیابتی، فشار خون بالا و مبتلا به نارسایی‌های قلبی توصیه نمی‌شود.

- دیابت در روند عملکرد اعصاب و رگ‌های خونی قسمت‌های پایین‌تنه (پاها و انگشتان پا) تداخل ایجاد می‌کند. افراد مبتلا به دیابت به مرور زمان احساس درد، زخم و سوختگی را در پاها و دست‌ها از دست می‌دهند. لذا احتمال دارد در طی انجام ماساژ متوجه داغ بودن بیش از حد سنگ‌ها نشوند و ماساژور را از این قضیه مطلع نسازند.

- همچنین بهره‌گیری از این ماساژدرمانی برای افرادی که به موجب مصرف دارو، از غلظت خونی بسیار کمی برخوردار هستند، محدودیت دارد.

برخی بیماری‌هایی را که احتمال دارد به وسیله ماساژ سنگ داغ تشدید شود:

• عارضه عروق واریسی

• میگرن

• صرع

• تومور

• زخم‌های پوستی: باکتری‌های موجود در روغن روند تکثیر عفونت‌های زخم را شدید می‌کنند

• ایمپلنت فلزی

• نواحی تضعیفی یا سوختگی

ماساژ سنگ داغ

دیدگاه خود را بیان کنید