فواید شامپو کراتینه

شامپو کراتینه باعث اتصال پروتئین کراتین به فولیکول مو می‌شود و این امر باعث تقویت و احیا موها می‌شود.

شامپو کراتینه باعث اتصال پروتئین کراتین به فولیکول مو می‌شود و این امر باعث تقویت و احیا موها می‌شود.

فواید شامپو کراتینه

پنج‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۱۲۸ بازدید

یکی از عناصر سازنده مو کراتین است. ماده پروتئینی که غنی از اسیدهای آمینه‌ گوگرد دار است.موها از ۸۹ درصد کراتین، ۸ درصد رطوبت و ۳ درصد مواد معدنی تشکیل شده‌اند. کراتین در ساختار مو نقش اساسی دارد و باعث انعطاف‌پذیری و استحکام مو می‌شود. .با کاهش میزان کراتین مو ،موها کدر، زبر، وز و شکننده شده و درهم گره می‌خورند. برای صاف و براق کردن مو می‌توان از شامپو کراتینه استفاده کرد.

شامپو کراتینه چیست؟

شامپو کراتینه شامپویی است که در ترکیبات آن کراتین به کار رفته است وقتی به لیست ترکیبات شامپو کراتینه نگاه کنید احتمالا با کلماتی نظیر “hydrolized keratin” ( کراتین هیدرولیزشده ) یا “keratin amino acids” ( آمینو اسیدهای کراتین) مواجه می شوید. این شامپوها باعث اتصال پروتئین کراتین به فولیکول مو می‌شود و این امر باعث تقویت و احیا موها می‌شود. استفاده از شامپو کراتینه، موها را نرم و حالت‌پذیر می‌کند و مشکلات وز بودن و موخوره را بهبود می‌بخشد.
اگر مرتب موهای خود را رنگ، دکلره یا هایلایت می‌کنید و از مواد شیمیایی برای حالت دادن موها استفاده می‌کنید بهتر است استفاده از شامپوهای کراتینه را در اولویت قرار دهید.

شامپو کراتینه مو

کراتین موجود در شامپو کراتینه از کجا بدست می آید؟

بهترین کراتین، کراتین موی انسان است، اما هیچکدام از تولید کنندگان محصولات بهداشتی اجازه استفاده از کراتین انسانی را ندارند. از کراتین گیاهان و گل‌ها نیز نمی‌توان به هیچ عنوان استفاده کرد زیرا پروتئین موجود در گیاهان هیچ شباهتی به پروتئین موجود در موی انسان ندارد. بنابراین از پر، شاخ و پشم حیوانات بدون آنکه آسیبی به حیوانات وارد شود استخراج می‌شود.پشم ترمه (پشم بز) جمع شده و هیدرولیز می شود. از آنجا که حاوی ترکیب اسیدهای آمینه مشابه کراتین موجود در موی انسان است (به جز یک مورد) ، بنابراین توانایی ترمیم موهای شما را دارد.

تفاوت اصلی در کیفیت شامپو های کراتینه

اول اندازه مولکولهای کراتین : هرچه مولکول ها کوچکتر باشند ، بهتر (و عمیق تر!) می توانند وارد ساقه مو شوند. و هرچه عمیق تر شوند ، آسیب بیشتری می توانند برطرف کنند و موهای شما قویتر می شود. همچنین تعیین می کند که مولکول های کراتین چقدر به موهای شما چسبیده اند.

دوم میل کراتین با موی انسان : هرچه کراتین بهتر بتواند خود را به موی انسان بچسباند ، موهای شما قویتر می شود. همچنین ، در دوره بعد موهای شما کمتر در معرض آسیب هستند.

سوم مقدار اسیدهای آمینه فعال در کراتین : می توانند عملکردهای مورد نیاز را برآورده کنند. 19 آمینو اسید موجود در کراتین هر کدام عملکردهای خاص خود را دارند. به عنوان مثال ، سیستئین تمام ذرات مو را بهم متصل می کند و رطوبت را قفل می کند. از طرف دیگر تیروزین اطمینان حاصل می کند که مولکول های رنگی از رنگ مو می توانند به مو متصل شوند.

هر چه مولکولهای کراتین کوچکتر باشند میل به موی انسان بیشتر است هر چه مقدار اسیدهای آمینه فعال بیشتر باشد در این صورت کیفیت شامپوی کراتینه بهتر است.

آیا شامپوی کراتینه موهای شما را صاف می کند؟

شامپوی کراتینه نمی تواند موهای شما را صاف کند! صاف کردن از طریق گرما یا مواد شیمیایی است که پیوندهای دی سولفید داخلی مو را می شکند مواردی مانند فرمالدئید ، تنها مواردی هستند که می توانند پیوندهای دی سولفید شما را تغییر دهند و باعث صافی مو های شما در بلند مدت شوند.

شامپو کراتینه مو

موارد ضرورت استفاده از شامپو کراتینه:

- دکلره، رنگ و هایلات مکرر مو

- استفاده از محصولات شیمیایی برای حالت دادن به مو

- استفاده از لوازم حرارتی برای صاف یا فر کردن مو

- شنا در آبی که کلراید یا نمک دارد

- قرار گرفتن در معرض نور خورشید

مزایای استفاده از شامپو کراتینه مو

- درمان موخوره

- درمان خشکی مو

- محافظت از موها در برابر آلودگی ها و اشعه های نور خورشید

- درمان وزی مو

- ترمیم موهای سوخته

- رفع کدری مو

- ضخیمتر شدن رشته های مو

- درخشان و براق کردن موها

و…

شامپو کراتینه مو

آیا شامپو کراتینه می تواند برای مو های شما مضر باشد؟

موها همانند اسفنج که فقط می‌توانند مقدار مشخصی آب جذب کنند و بقیه را پس بزنند، تنها مقدار خاصی از پروتئین کراتین را جذب می‌کند. کراتین فقط به قسمتی از مو جذب می‌شود که آسیب دیده است و نیاز به کراتین دارد و بنابراین بر قسمت سالم مو تاثیری ندارد.

جهت رزرو ساعت و روز خدمات در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


شامپو کراتینه چیست؟

و آیا می‌تواند موجب تقویت موهای شود؟

تقویت مو با شامپو کراتینه مو، فواید و معایب ... آیا در مورد شامپو کراتینه مو چیزی شنیده‌اید؟ آیا فکر کرده‌اید کراتین چیست؟ یا اصلا چرا باید از شامپوها و نرم ...

کراتین و شامپوی کراتینه چیست؟

کراتینه کردن مو طرفداران زیادی پیدا کرده است، اما آیا میدانید کراتین چیست و می توان از از شامپوی کراتینه برای زیبا تر و ضخیم تر کردن موهای خود استفاده کنید.

خواص و فواید شامپو کراتینه

شامپو کراتینه چیست و چه تاثیرات و فوایدی بر موی سر دارد؟

شامپوی کراتینه یک شامپو با پروتئین کراتین است، اگر حوصله ندارید برای کراتینه کردن موهای خود ساعت ها در آرایشگاه بمانید، وقتش رسیده که به سراغ شامپوهای ...

شامپو کراتینه موهای سوخته، موخوره و وز بودن موها را از بین می‌برد و با صاف و درخشان کردن موها، حالت‌بخشی و تقویت آنها بر بهبود ریزش مو ...

شامپو کراتینه چیست و چه تاثیری دارد ؟

فواید شامپوهای کراتینه مو چیست، اگر یکی از مشخصه های زیر را دارید حتما از شامپو کراتینه برای سالم ماندن موهایتان استفاده کنید.

تاثیر شامپو کراتین در صاف کردن مو

در این مطلب با ما همراه باشید تا جزئیاتی در مورد موهای کراتین شده و انواع شامپو کراتین مناسب آن در اختیار شما قرار دهیم.

درباره شامپو کراتینه چه میدانید؟

آیا میدانید شامپو کراتینه چیست،تمام آنچه باید درباره شامپو کراتینه بدانید، شامپو کراتینه همانطور که از نامش پیداست شامپویی است که در ...

بهترین شامپوی کراتینه مو

دیدگاه خود را بیان کنید