بادکش درمانی

بادکش درمانی باعث افزایش گردش خون باعث تسریع فرایند بهبود خواهد شد...

بادکش درمانی باعث افزایش گردش خون باعث تسریع فرایند بهبود خواهد شد...

بادکش درمانی

پنج‌شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۲۴ بازدید

در ایران بادکش درمانی در طب سنتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و اطبایی مثل ابوعلی ‌سینا، رازی و جرجانی برای درمان بیماری‌ها و دردهای مختلف، بادکش درمانی را تجویز می‌کردند.اطباء سنتی معتقدند که بادکش می‌تواند نه‌ تنها به‌اندازه آنتی‌بیوتیک‌ها و مسکن‌ها و حتی بیشتر از آن‌ها عمل کند، حتی درجایی که داروها از درمان قاصرند بادکش درمانی به بیماران کمک می‌کند.

عمل بادکش موجب ایجاد یک فشار منفی است که به وسیله ی تخلیه هوای ظرف چسابنده شده به موضع اعمال میشود در این روش درمانگر با استفاده از یک لیوان مخصوص به مدت چند دقیقه دربدن فرد ایجاد مکش میکند .در این روش چند عدد فنجان کوچک روی پوست بدن قرار داده می‌‌شود تا مکش ایجاد کند. این امر باعث افزایش گردش خون باعث تسریع فرایند بهبود خواهد شد. بادکش میزان خون رسانی در نقاطی که فنجان‌ها قرار دارند را افزایش می‌دهد که به این ترتیب گرفتگی عضلات برطرف می‌شود و با افزایش گردش خون، سرعت ترمیم سلول‌ها نیز بیشتر خواهد شد. بادکش درمانی همچنین می‌تواند به ایجاد بافت همبند جدید و به وجود آمدن عروق خونی جدید در بافت‌های بدن کمک کند.

بادکش ثابت

در بادکش ثابت، فنجان‌ها در طول درمان در جای خود باقی می‌ماند و معمولاً حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه در هر قسمت از بدن قرار می‌گیرند.

بادکش متحرک

در بادکش متحرک فنجان‌ها در طول درمان جابجا می‌‌شوند تا عضلات ماساژ داده شود. برای منظور پزشک به پوست روغن می‌زند تا فنجان را به راحتی و بدون ایجاد اصطکاک دردناک حرکت کنند.

بادکش منقطع

هدف از بادکش منقطع تجمع خون لطیف در یک قسمت است. برای بادکش‌ کردن از روش منقطع، باید ابزار مکنده را به مدت 4 تا 5 ثانیه در یک ناحیه قرار داد. سپس آن را جدا کرده و مجددا همان قسمت را بادکش کرد. این روش با مکش اخلاط به یک ناحیه، بیشتر از سایر روش‌ها باعث گرم شدن موضع می‌شود. بهتر است برای انجام بادکش منقطع، مدت زمان هر مکش کمتر از 4 ثانیه باشد و عمل مکش را چندین بار انجام دهید. به این صورت که، پس از گذشت 4 ثانیه، ابزار مکنده را جدا کرده و پس از هواگیری مجددا بر روی پوست قرار دهید.

بادکش خشک

در بادکش خشک که به آن بادکش سنتی نیز میگویند با استفاده از آتش ، لیوان یا کوزه انجام میشود در این نوع بادکش فرد درمانگر یک قطعه پنبه و یا پارچه آغشته به الکل را آتش زده و به سرعت داخل لیوان شیشه ایی میکند و بعد از مکث کوتاهی آنرا خارج کرده و لیوان به بدن فرد متصل باقی میماند .

بادکش تر

بادکش تر شباهت زیادی به طب سوزنی دارد و پس از آنکه فنجان از روی پوست برداشته شد یک برش کوچک روی پوست ایجاد می‌گردد و مجددا فنجان روی پوست قرار داده خواهد شد تا مقداری کمی از خون را بکشد. پزشک به منظور جلوگیری از بروز عفونت از پماد آنتی بیوتیک مخصوص استفاده خواهد کرد.بادکش سرد به وسیله دستگاه ساکشن دستی یا برقی انجام گرفته که طی آن فرد درمانگر مکش را در بدن فرد بیمار ایجاد و در نهایت این مکش منجر به ایجاد خلاء و تورم پوست میشود که علاوه بر رفع دردها و التهاب موجب گسترض رگهای خونی گردیده و شرایط خروج خون آلوده و خون حاوی دی اکسید کربن سیاهرگی را تسهیل میکند .

بادکش درمانی

در فرایند بادکش درمان یکی از فنجان روی پوست قرار داده خواهد شد سپس به کمک شعله آتش گرم می‌شود یا آنکه پوست توسط پمپ مخصوص کشیده می‌شود. معمولاً این فنجان با استفاده از آتش حاصل از الکل، عصاره گیاهان یا کاغذ که به طور مستقیم روی آن قرار گرفته است گرم می‌شود. سپس منبع آتش برداشته می‌‌شود و فنجانی که گرم شده روی پوست قرار داده خواهد شد. برخی از متخصصین بادکش درمانی از پمپ‌های استفاده می‌‌کنند تا مکش ایجاد شود و به این ترتیب دیگر از روش‌های قدیمی گرم کردن فنجان‌ها استفاده نمی‌کنند. هنگامی ‌که فنجان روی پوست شما قرار داده می‌شود هوای گرم داخل آن خنک شده و یک فضای وکیوم ایجاد می‌کند که پوست و عضلات را به داخل فنجان می‌کشد. پوست به علت واکنش عروق خونی به تغییر در فشار ایجاد شده قرمز می‌شود. در بادکش خشک یک عدد فنجان حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست قرار داده می‌شود. در بادکش تر معمولاً فنجان‌ها به مدت بسیار کوتاهی روی پوست قرار می‌گیرند سپس برداشته می‌شوند تا برش کوچکی روی پوست ایجاد گردد و خون را بیرون بکشد. پس از آن که فنجان‌ها برداشته شدند متخصص بادکش درمانی نقاطی که تحت درمان قرار گرفته اند را به کمک پماد و بانداژ می‌پوشاند که این امر باعث می‌‌شود از بروز عفونت جلوگیری گردد. هرگونه کبودی خفیف یا سایر علائم که پس از بادکش درمانی ایجاد می‌‌شود معمولاً طی مدت ۱۰ روز برطرف خواهد شد. گاهی اوقات بادکش درمانی در کنار طب سوزنی انجام می‌شود. برای کسب نتایج بهتر شما باید به مدت ۲ تا ۳ ساعت قبل از شروع بادکش درمانی از خوردن مواد غذایی خودداری کنید یا فقط غذای سبک بخورید.

بادکش درمانی

بادکش درمانی هم مانند هر نوع درمان دیگری برای تمام گروه‌ها توصیه نمی‌شود:

کودکان

افراد مسن

زنانی که در دوران بارداری هستند

خانم‌ها طی دوره‌ی قاعدگی

مجاز به استفاده از از این روش درمانی نیستند.

افرادی که پوست بدن آن‌ها جوش‌ های زیاد و عفونی دارد پیش از استفاده از بادکش حتما با متخصص مشورت کنند.

در صورتی که پاهای شما به واریس شدید دچار است از انجام خودسرانه بادکش در ناحیه مبتلا به واریس خودداری کنید زیرا ممکن است موجب حرکت لخته‌ های خونی و بروز سکته شود.

اگر پس از بادکش دچار کبودی مختصری شدید این امر یکی از عوارض شایع ناشی از بادکش است و در کمتر از یک هفته کاملا از روی پوست‌ تان محو می‌ شود.

از قرار دادن بادکش روی بدن به‌ مدت زمان طولانی پرهیز کنید، این کار موجب بروز تاول در پوست بیمار می‌شود.

میزان بادکش در افراد لاغر و ضعیف همیشه با افراد چاق متفاوت است باید مراقب باشید، هنگام ارائه بادکش به وضعیت بدن دریافت‌ کننده بادکش توجه کنید.

همچنین روی قسمت هایی از بدن که موارد زیر را دارند، نباید بادکش درمانی انجام داد:

یک زخم

ترومبوز ورید عمقی (لخته خون در رگ های پا)

یک شریان (سرخرگ)

نبضی که حس می شود

بادکش درمانی

از دیرباز ماساژ از بهترین راه‌ها برای رسیدن به آرامش بوده و یکی از بزرگترین نعمت های خداوند است که سالن تخصصی ماساژ مریم فریدونی این شرایط آرامش بخش را برای شما هموطنان عزیزمان فراهم می نماید تا ساعات خوش و لذت بخشی را برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد.

از این رو جهت رزرو ساعت و روز بادکش درمانی در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس یا از قسمت رزرو انلاین وقت خود را رزرو نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم


از تاریخچه حجامت و بادکش درمانی چه می دانید؟!

البته شواهد مکش درمانی همچنین در طب سنتی چینی نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده. امروزه از بادکش درمانی و حجامت به‌عنوان راحت‌ترین و بهترین راه ...

فواید و عوارض بادکش درمانی و روش انجام آن

بادکش درمانی یکی از روش های طب مکمل یا طب جایگزین است که مکش ایجادشده توسط فنجان ها در این روش باعث جریان بهتر خون و درمان بسیاری از بیماری ها می شود.

بادکش درمانی، فواید، عوارض و نحوه انجام آن

بادکش درمانی یا حجامت خشک روشی است که در آن تعدادی فنجان یا لیوان که می‌تواند شیشه‌ای یا از جنس دیگر مثل چوب بامبو یا سفالی باشد، برای ایجاد مکش ...

‏انواع بادکش درمانی · ‏بادکش درمانی چطور انجام می‌شود؟

بادکش درمانی در طب سنتی

بادکش درمانی بادکش یکی از روشی درمانی در طب سنتی است که فواید و ویژگی های منحصر بفردی دارد و در تشخیص بیماری ها و درمان بسیاری از دردها موثر واقع میشود ...

فواید بادکش درمانی: ۱۴ فایده‌ بادکش درمانی برای سلامتی

بادکش درمانی اصطلاحی است برای یک روش درمانی که طی آن، از فنجان‌های کوچک شیشه‌ای یا کوزه‌هایی از جنس بامبو.

بادکش درمانی چیست؟ بررسی فواید و نحوه انجام آن با دستگاه ...

بادکش درمانی (Cupping Therapy) یکی از روش های طب مکمل یا طب جایگزین (انرژی درمانی) است که خاستگاه آن را کشور چین می دانند، اما این نوع درمان ...

بایدها و نبایدهای بادکش درمانی

کتاب «بادکش‌درمانی»، بازتعریفی علمی از یک روش درمانی در طب سنتی ایران ارائه و ضمن اشاره به اثرات این شیوه درمانی، به مخاطبان خود نسبت به ...

از بادکش درمانی بیشتر بدانیم

خواص بادکش درمانی چیست؟ خون‌رسانی به اعضای بدن - تاثیر ترمیم بافت‌های آسیب‌ دیده - تخلیه نیش حشرات از بدن - بادکش ، یبوست را درمان می‌کند.

بادکش درمانی چیست؟ بادکش درمانی برای کاهش درد کمر و دیسک

بادکش درمانی همچنین می‌تواند به ایجاد بافت همبند جدید و به وجود آمدن عروق خونی جدید در بافت‌های بدن کمک کند. از بادکش برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌ها ...

دیدگاه خود را بیان کنید