موخوره چیست و عوامل و موانع ایجاد موخوره

مرکز تخصصی مریم فریدونی یکی از مراکز ارائه خدمات مو و موخره گیری و سالم سازی و ترمیم مو توانسته گامی در جهت درمان بیماریها و بازگشت سلامت و زیبایی موهای شما عزیزان بردارد. ما در مرکز تخصصی مریم فریدونی به شما کمک میکنیم تا از شر موخوره های مزاحم راحت شوید. در مرکز ما موخوره گیری به روش روسی(تاربه تار)انجام میگیرد...

مرکز تخصصی مریم فریدونی یکی از مراکز ارائه خدمات مو و موخره گیری و سالم سازی و ترمیم مو توانسته گامی در جهت درمان بیماریها و بازگشت سلامت و زیبایی موهای شما عزیزان بردارد. ما در مرکز تخصصی مریم فریدونی به شما کمک میکنیم تا از شر موخوره های مزاحم راحت شوید. در مرکز ما موخوره گیری به روش روسی(تاربه تار)انجام میگیرد...

موخوره چیست و عوامل و موانع ایجاد موخوره

پنج‌شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۲۲۳ بازدید

موخوره درواقع به چند شاخه شدن ساقه موها گفته میشود که تار موهای شما به خود به خود به دو یا چند شاخه تقسیم میگردد. موخوره معمولا گریبان گیر موهای بلند میشود و به همین دلیل است که معمولا خانمها دچار موخوره میشوند.موخوره یکی از مشکلات رایج در بین افراد است که باعث می‌شود موها زبر و خشن شده و به مرور زیبایی و براقیت خود را از دست بدهد. موخوره انواع مختلفی دارد اما به صور رایج تار مویی که در انتهای خود دو شاخه شده است را در دسته موخوره های استاندارد قرار می‌دهند. در این میان موخوره‌های سه شاخه و … نیز وجود دارد. تنها روش از بین بردن موخوره کوتاه کردن مو و استفاده از روغن های طبیعی است.

چرا موها موخوره میگیرند ؟ موهای شما از ریشه رشد می‌کنند؛ بنابراین انتهای ساقه مو قدیمی‌ ترین قسمت مو به حساب می‌آید. بسته به طول مو انتهای مو شما ممکن است چند سال عمر داشته باشد؛ بنابراین تصور کنید که چند بار آن را شسته‌اید؛ چند بار اتو مو کشیده‌اید و چند بار آن را رنگ کرده‌اید. قسمت انتهایی مو آسیب پذیرترین بخش مو است؛ پس هیچ تعجبی ندارد که به مرور و به دلیل عدم رعایت نکات مهم دچار موخوره شوید.

موخوره‌ها به کتیکول موها آسیب می‌زنند افزایش موخوره باعث نابودی شدن فیبر داخل مو ها میشوند.. این موضوع باعث می‌شود تا بخش محافظت کننده سطح تار مو از بین برود و نوک تار مو به دو یا چند شاخه تقسیم شود. معمولا موها در دو جهت طولی و عرضی به این مشکل دچار می‌شوند. معمولا آسیب عرضی موها را در قالب وز شدن موها میشناسیم و به آسیب‌های طولی موخوره می‌گوییم.

موخوره گیری

1 - کم آبی بدن
2 - استفاده بیش از حد از رنگ مو و دکلره
3 - شامپوهای اسیدی قلیایی
4 - شانه کردن موهای خیس
5 - شستشوی خشن موها
6 - استفاده از شانه و برس غیر استاندارد
7 - اصولی شانه نکردن موها
8 - محکم بستن موها با کش
9 -اتوی موها
10 - سشوار داغ
11 - قرار گرفتن طولانی مدت زیر نور افتاب مثل(افتاب گرفتن)و...
12- بانوان به دلیل تنوع طلبی در زمینه زیبایی به دنبال فرم دادن موهایشان هستند که این باعث ایجاد موخوره در موهایشان می شود.
همه این موارد باعث ایجاد موخوره و در نهایت آسیب به موها و کاهش رشد آنها میگردد.

- قبل از دوش گرفتن موهایتان را شانه کنید.
- شانه کردن مو در حمام یا بعد از حمام به مو آسیب رسانده و در نهایت باعث موخوره می‌شود.
- سعی کنید بیش از اندازه موهایتان را نشویید تا رطوبت آن از بین نرود و بعد از هربار شست‌وشو از نرم‌کننده و آب‌رسان استفاده کنید.
- بعد از حمام موهایتان را با فشار زیاد و به وسیله حوله خشک نکنید.
- استفاده از وسایل گرمایشی مانند اتو مو و سشوار را به حداقل برسانید.
- سعی کنید موهایتان را با مواد شیمیایی و بی کیفیت رنگ نکنید این کار باعث خشکی مو شده و به مرور موخوره به وجود می‌آورد.
-از شانه و برس با کیفیت استفاده کنید.
- حتماً از محصولات موی برندهای شناخته شده استفاده کنید.
- اگر می‌خواهید خودتان موخوره‌ها را کوتاه کنید، حتماً از قیچی مناسب مو استفاده کنید. استفاده‌ی منظم از قیچی‌های معمولی کاغذ با ایجاد موخوره باعث آسیب بیشتر می‌شود.
- همیشه قبل از شنا موهای خود را آب بکشید و بعد از شنا دوش سریع بگیرید. این کار باعث جلوگیری از رسوخ کلر به موها و در نتیجه جلوگیری از موخوره می‌شود.
- همیشه موها را به آرامی شانه کنید. وقتی موها خیس است از برس کشیدن اجتناب کنید.
- موهای خود را تا حد ممکن ببندید. موهای باز بیشتر مستعد آسیب است.

موخوره گیری

- مراجعه به مراکز موخوره گیری ( مرکز تخصصی پوست و موی مریم فریدونی ) به روش روسی (تاربه تار) و احیا و تقویت موهاي آسیب ديده و استفاده از دستگاه مخصوص موخوره گیر جهت از بین بردن وزی و موخوره مو بدون كوتاهي حتي 1 سانت
- درمان‌های آرایشگاهی ممکن است کمی گران باشند، اما خوب هستند. وقت بگیرید تا موهایتان را عمیقاً با نرم‌کننده درمان کنید و به طور منظم از پکیج های درمان موخوره حرفه ای استفاده کنید.
- استفاده از روغن‌های طبیعی و استفاده مکرر آن‌ها بعد و قبل از حمام
- محافظت مو و اجتناب از وسایل گرمایشی
- استفاده از رنگ‌های گیاهی
- استفاده از ماسک‌های طبیعی
- استفاده از برس‌های مناسب برای شانه کردن موها (برس‌های چوبی)

موخوره گیری

مرکز تخصصی مریم فریدونی یکی از مراکز ارائه خدمات مو و موخره گیری و سالم سازی و ترمیم مو توانسته گامی در جهت درمان بیماریها و بازگشت سلامت و زیبایی موهای شما عزیزان بردارد.
ما در مرکز تخصصی مریم فریدونی به شما کمک میکنیم تا از شر موخوره های مزاحم راحت شوید. در مرکز ما موخوره گیری به روش روسی(تاربه تار)انجام میگیرد.

نکنه مهم اینکه در این روش موی شما به هیچ وجه کوتاه نمیشود و تنها موخوره از قسمت میانی و ساقه مو‌ گرفته میشود.
البته لازم به ذکر است که موخوره در چند جلسه به طور کامل رفع میگردد و در هرجلسه حدود 60 درصد از موخوره ها از بین میروند.
جهت رزرو ساعت و روز خدمات مو در این مجموعه با شماره های تلفن : 44010470 - 021 همراه : 09376230845 تماس حاصل نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.


با موخوره و بهترین روش‌های موخوره گیری آشنا شوید

برای آشنایی بهتر با این مشکل و بهترین روش‌های موخوره گیری با وبلاگ تخفیفان همراه ... کراتینه مو چیست و چگونه موهای شما را صاف و براق می‌کند؟

دستگاه موخوره گیر خوب است؟

موخوره چیست؟ موهای شما از ریشه رشد می‌کنند؛ بنابراین انتهای ساقه مو قدیمی‌ترین قسمت مو به حساب می‌آید. بسته به طول مو انتهای مو شما ممکن است ...

دستگاه موخوره گیر چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟

موخوره چیست؟ موهای شما از ریشه رشد می کنند؛ بنابراین انتهای ساقه مو قدیمی ترین قسمت مو به حساب می آید. بسته به طول مو انتهای مو شما ممکن است چند ...

دستگاه موخوره گیر چیست و چه کاربردی دارد

حال شاید این پرسش‌ها به میان بیاید که اصلا موخوره چیست، وجود آن چه تاثیری روی ... همانند دو صفحه‌ی دندانه دار برس روی هم قرار گیرند و در یکدیگر چفت شوند.

دلایل بروز موخوره و راه های پیشگیری از آن

موخوره چیست؟ موخوره عارضه‌ای است که در اثر آسیب‌های فیزیکی به ساقه مو اتفاق می‌افتد. این مشکل معمولا به صورت چند شاخه شدن انتهای موها یا ...

آیا می‌توان بدون کوتاه کردن موها موخوره را از بین برد؟

چه عواملی باعث تشدید موخوره می‌شود؟

دستگاه موخوره گیر

آموزش موخوره گیری با قیچی

دستگاه موخوره گیری چیست و چگونه کار میکند؟

موخوره چیست؟ اگر بخواهیم موخوره را در زبان بسیار ساده برایتان توضیح دهیم، باید بگوییم که چند شاخه شدن یک ساقه مو را موخوره می‌گویند. یعنی اینکه یک تار ...

عوارض / درمان موخوره شدید در طب سنتی بدون کوتاهی

موخوره, موخوره چیست, عوارض موخوره, درمان موخوره در طب سنتی, ... اسپری کنید تا از موخوره گرفتن مو‌ها جلو گیری و ریشه و رشد مو را تقویت کنید.

دستگاه موخوره گیر چیست

دستگاه موخوره گیر چیست ... بانوان به دلیل تنوع طلبی در زمینه زیبایی به دنبال فرم دادن موهایشان هستند که این باعث ایجاد موخوره در موهایشان می شود.

علت موخوره : 12 عادت اشتباه که منجر به موخوره می‌شود.

تا به حال فکر کرده‌اید که علت موخوره شما چیست؟ ... اما آیا می دانید علت موخوره چیست؟ ... افرادی که سشوار را خیلی نزدیک به مو می گیرند، مو را می سوزانند.

دیدگاه خود را بیان کنید